Filmy v ukrajinštině

neděle

17. listopadu

neděle 17. listopadu 18:00 · No Art

18:00No ArtUkrajinské dny

Delta

DeltaDunaje. Vesnice Vilkovo. Tady, na křižovatce divokého Východu a civilizovanéhoZápadu žijí lidé spjatí s přírodou. Živí se těžkou prací a sní o tom, žeuloví legendární Běluhu, která jim přinese štěstí. Se sny místo plánů a vodou místo země pod nohama se radují z každého okamžiku svého života.FilmDelta byl oceněn mnohými cenami. Získal diplom FIPRESCI – mezinárodní federace filmových kritiků, Zlatého vévodu na 9-tém Mezinárodním filmovém festivalu v Oděse a Národní prémii filmových kritiků Kinokolo za nejlepší dokument.
ukrajinsky · české titulky

Дельта

·

2017

·

82 min

Trailer Vstupenky

úterý

19. listopadu

úterý 19. listopadu 18:00 · No Art

18:00No ArtUkrajinské dny

Mýtus

Snímek režisérůLeonida Kantera a Ivana Jasnije Mýtus je věnovaný památce světoznámého operního pěvce Vasyla Slipaka, který zahynul během bojů na Donbase. Do obrany území rodné země se Vasyl Slipak zapojil jako dobrovolník.Ve filmu se prolínají dvě dějové linie: jednou z nich je pohádkový příběh italského spisovatele Gianniho Rodariho Jasmínek v zemi lhářů, jehož hrdinou je chlapec, který svým jedinečným hlasem bojuje proti lži a zlu. Druhou dějovou linii pak tvoří životní příběh Vasyla Slipaka. Přestože měl vše, čemu jsme si... více...
ukrajinsky · české titulky

Міф

·

2018

·

63 min

Režie

Trailer Vstupenky

pondělí

2. prosince

pondělí 2. prosince 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálUkrajinské dny

Atlantis

Píšese rok 2025. Je rok po ukončení rusko-ukrajinské války, která po sobě na východníUkrajině zanechala poušť nevhodnou k lidskému životu. Serhij, bývalý voják trpící posttraumatickým syndromem, má potíže s přizpůsobováním se nové realitě. Jeho země je v troskách a osobní život rozerván na kousky. Poodstavení hutě, ve které pracuje, jej osud nečekaně zavede mezi členy dobrovolnické mise Černý tulipán, která se věnuje exhumacím válečných obětí. S Katjou, s níž se na misi seznámí, přichází i naděje na lepší budoucnost. Naučí se žít bez války a přijme sám sebe takového, jakým je?