Upozornění

Vstup umožněn pouze s platným covid certifikátem

Milí diváci, před vstupem do Kina Art zkontrolujeme platnost vašeho očekování či potvzení o prodělané nemoci.

dnes v 17:45 Malý sálSCANDI

Snění u moře

Šestnáctiletá Ester žije bezpečný, ale jednotvárný život v malém ostrovním městě společně se svými silně nábožensky založenými a konzervativními rodiči. Jednoho dne potkává v nedělní škole Ragnu. Ragna se právě přestěhovala do stejného městečka společně s matkou alkoholičkou a osmiletým bratrem. Ester v Ragně vidí to, co hledala celý život. Zároveň netuší, že Ragna vidí totéž v Ester a zejména pak v jejím otci. Přitažlivost protikladů udělá z obou dívek nejlepší kamarádky. Dívky společně sní o tom, že se vymaní z nudného života na ostrově. Brzy si však uvědomí, že chtějí vlastně uniknout jen samy před sebou. (Zlín Film Festival)

dnes v 18:00

Spencer

dnes v 19:00

Filmový kvíz

Filmový kvíz

150 min

dnes ve 20:30

Ulička přízraků

zítra v 17:45

Nekonečné léto

zítra v 18:00

Paříž, 13. obvod

francouzsky · české titulky

Les Olympiades

·

2021

·

105 min

zítra ve 20:00

Klan Gucci

anglicky · české titulky

House of Gucci

·

2021

·

157 min

Režie

Pokladna dnes otevírá v 17:15.

Od 19. do 25. ledna 2022 bude po celé České republice probíhat osmý ročník přehlídky současného severského filmu SCANDI. 

Silný lineup plný snímků, které otevírají současná témata. Žena jako silná lídryně národa ve filmu Margrete – Královna severu, právo ženy mít či nemít dítě ve filmu Ninjababy, krize maskulinity ve filmech Divoch a Tygři, seniorská samota vyměněná za dobrodružství ve filmu Ocelové dámy, břemeno slávy dětské hvězdy ve filmu Smrt v Benátkách v dokumentu Nejkrásnější chlapec na světě a v neposlední řadě život minority v minoritě v na Oscara nominovaném animovaném dokumentu Utéct.

Neděle v Artu s němými skandinávskými filmy
Häxan je jako Kladivo na čarodějnice, kdyby ho Vávra natočil jako dokument. V Göstě Berling září mladá Greta Garbo, ještě předtím, než se přesune do Ameriky. Ve Vozkově smrti se poprvé odehraje slavná scéna se sekerou, kterou znáte třeba z Osvícení. 

Švédsko až do poloviny dvacátých let patřilo mezi nejvýznamnější světové kinematografie, přičemž dokázalo nabídnout silnou alternativu k francouzským, americkým i německým spektáklům. Strhující vyprávění, vášnivé příběhy, láska a dobrodružství, vynikající herecké výkony. Pro začátečníky i znalce na poli němé kinematografie představujeme nabídku němých filmů, kterým by rozhodně neměli odolávat.  

čtvrtek

27. ledna

17:45

Snění u moře

dánsky · české titulky
pátek

28. ledna

17:45

Nekonečné léto

švédsky · české titulky
neděle

30. ledna

18:00

Poklad pana Arna

švédsky · české a anglické titulky
neděle

6. února

17:00

Gösta Berling

české a anglické titulky
neděle

13. února

18:00

Psanci

české a anglické titulky

Romantika k filmům patří, od počátku. Pokud s tím nemáte problém, ba naopak z toho máte radost, pak máme super program přesně pro vás! Protože je Valentýn. A ano, můžete si o něm myslet svoje, ale proč se nepoddat. Romantické filmy si můžete užít v páru, můžete si je užít sami, no, můžete vzít i svoje rodiče nebo babičku, však co. Protože, co je důležité, romantika dokáže být strhující a dokáže vám nachystat ty nejlepší filmové zážitky. 

Letos jsme pro vás nachystali diptych Richarda Linklatera Před soumrakem a Před úsvitem s Ethanem Hawkem a Julií Delphy, který patří k tomu nejlepšímu, co se na poli romantických filmů natočilo. Abychom zůstali u filmových klasik, nenechte si ujít vynikají Audery Hepburn v Snídani u Tiffanyho a Prázdninách v Římě. A z nových filmů vás čeká muzikál West Side Story, erotická Benedetta, francouzská Paříž, 13 obvod, kostýmní Emma. a Portrét dívky v plamenech, svatební Palm Springs a venkovské Na konci světa. 

A my jen doufáme, že si filmy užijete a že se po filmu nikdo nerozejde!

pondělí

14. února

17:45

Palm Springs

anglicky · české titulky

18:00

Portrét dívky v plamenech

francouzsky a italsky · české titulky

20:30

West Side Story

anglicky · české titulky
úterý

15. února

17:45

Emma.

anglicky · české titulky

18:00

Benedetta

francouzsky · české titulky
art swag

Zůstaňte s Artem navzdory covidu! Pimpněte svý štýlo autentickým artovým merčem na procházky do lesa či do Brněnky nebo se předzásobte vouchery na projekce v lepších časech. Každým nákupem nám pomáháte překonat tohle protivné období!