za 38 minut Malý sál

Pavarotti

Rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho přinese do kin dokument s jednoduchým názvem Pavarotti. Jeho životní příběh, který emocemi, zvraty a velkolepostí sám o sobě připomíná operu, vypráví režisér Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše. Pavarotti se z chudého italského chlapce stal v podstatě mezinárodní rockovou hvězdou. Vedle veřejných záběrů využili tvůrci množství soukromých videozáběrů od Pavarottiho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky. Většina z nich dosud nespatřila světlo světa, Pavarotti je na nich mezi svými nejbližšími otevřený a upřímný.(Bontonfilm)

Vstupenky Vstupenky od 90 Kč

neděle 26. ledna
17:30

Promítáme také 31. ledna.

za hodinu

Srdcová královna

za 3 hodiny

Boj sněžného pluhu s mafií

za 4 hodiny

Vlastníci

zítra v 17:30

25 km/h

zítra v 18:00

Výjimeční

zítra ve 20:00

S láskou Vincent

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate ovládne neonový svět cyberpunku.  Sedmý ročník festivalu kromě premiérových snímků, klasiky a dokumentů přinese nově i soutěž žánrových novinek. Výchozím tématem filmové přehlídky je svoboda, vizuálním prostředkem k jejímu zobrazení se stane populární subžánr sci-fi: cyberpunk. 

“Cyberpunková kultura ve filmové produkci nastavuje zrcadlo moderní společnosti. Technika zde není využívána ku prospěchu jedinců, ale často zneužívána ke kontrole obyvatel, udržení rozdělení moci či korporátní hegemonie, tedy omezení osobní či společenské svobody. Ta se stala i letošním tématem festivalu. Chceme tak upozornit na aktuální i možné budoucí problémy související s moderními technologiemi a jejich možným zneužitím. Cyberpunk bude rezonovat ve vybraných filmech, přednáškách, školních projekcích i dekoracích.” říká pořadatel festivalu Filip Schauer.

středa

5. února

18:00

Malý Joe

anglicky · české titulky

20:00

Synchronic

anglicky · české titulky
čtvrtek

6. února

17:45

Vivárium

anglicky · české titulky

18:30

Ježíš ti ukáže cestu... k dálnici

anglicky · české titulky

19:45

Blood Machines

anglicky · české titulky