Rande na oko

Středoškolák Eddie si není úplně jistý svou sexuální orientací. Snaží se, co to jde, aby přesvědčil svoje spolužáky i sebe, že se mu líbí holky. Moc se mu to ale nedaří, a to neunikne pozornosti jeho okolí. Stejný problém má i jeho spolužačka Amber. A tak vymyslí geniální plán – navzájem si pomůžou, když budou předstírat, že chodí spolu! Společně tak dokážou pravdu utajit před okolním světem. Jak dlouho ji ale vydrží skrývat před sebou samými?

ZRUŠENO: Mimoni 2: Padouch přichází

DNEŠNÍ PROJEKCE LETNÍHO KINA SE RUŠÍ Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ. OMLOUVÁME SE. V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život. (CinemArt)

Sedmikrásky

Jedním z vrcholů filmografie Věry Chytilové je její groteskní moralita Sedmikrásky (1966). Surrealisticky laděné vyprávění o dvojici mladých žen, jež se rozhodnou být stejně zkažené jako okolní svět, nevyvstává z konkrétních sociopolitických reálií. Kousavá výpověď o konformismu, maloměšťácké úzkoprsosti a limitech bezstarostnosti má díky tomu nadčasové kvality. Rebelie je pro dvojici Marií, ztvárněných neherečkami Jitkou Cerhovou a Ivanou Karbanovou, jediným prostředkem sebeprosazení v mužském světě. Svým rozvratným počínáním ale zároveň netvoří žádné skutečné hodnoty, pouze žijí povrchní životy, navazují pomíjivé vztahy a schovávají se za pózy. Sedmikrásky představovaly počátek spolupráce Chytilové s Ester Krumbachovou, která se podílela na excentrických kostýmech i scénáři. Kolážovitá obrazová složka pak poskytla velký prostor k experimentování kameramanovi Jaroslavu Kučerovi. Hravé podobenství svou provokativní sílu prokázalo v květnu 1967, když se stalo předmětem interpelace pohoršeného poslance Jaroslava Pružince. Digitální restaurování filmu bylo financováno z daru paní Milady Kučerové a pana Eduarda Kučery.

za 10 minut

Klan Gucci

anglicky · české titulky

House of Gucci

·

2021

·

164 min

Režie

zítra v 15:30

Tajemství staré bambitky 2

Tajemství staré bambitky 2

·

2022

·

104 min

zítra v 15:45

Kde je Anne Franková

Où est Anne Frank !

·

2021

·

99 min

Režie

zítra v 17:45

Mára jde do nebe

Mára jde do nebe

·

2022

·

80 min

zítra v 18:00

Kdyby radši hořelo

zítra ve 20:15

Promlčeno

Pokladna dnes otevírá v 17:15.

Letní večery je nejlepší trávit ve společnosti filmu.

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji v pátek na zahradu Vily Löw-Beer nebo každý den do areálu Nová Zbrojovka. Obě místa budou v červnu, červenci a srpnu hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou.

Více informací o jednotlivých místěch a nákupu vstupenek naleznete po rozkliku:

Letní kino v zahradě Vily Löw-Beer  pátky od 1. 7.
Letní kino Nová Zbrojovka  každý den mimo čtvrtka od 17. 6.

pátek

1. července

21:30

Sedmikrásky

česky · anglické titulky

21:30

ZRUŠENO: Mimoni 2: Padouch přichází

sobota

2. července

21:30

Seveřan

anglicky · české titulky
neděle

3. července

21:30

Vyšehrad: Fylm

pondělí

4. července

21:30

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

anglicky · české titulky

Nechce se vám letos trmácet vlakem do dalekých Karlových Varů na festival? Nevadí, protože se vrací oblíbená přehlídka, která vám přinese filmy z loňského ročníku přímo do vámi oblíbeného Brna! Máte tak tu nejlepší příležitost, jak dohnat festivalové resty.

pondělí

4. července

18:00

Zátopek

20:15

Jabka

řecky · české titulky

20:30

Všechno nejlepší, Chiaro!

italsky · české titulky
úterý

5. července

17:45

Každá minuta života

18:00

Bod varu

anglicky · české titulky
art swag

Zůstaňte s Artem navzdory covidu! Pimpněte svý štýlo autentickým artovým merčem na procházky do lesa či do Brněnky nebo se předzásobte vouchery na projekce v lepších časech. Každým nákupem nám pomáháte překonat tohle protivné období!