za 2 hodiny Zahrada Vily Löw-Beer

Studená válka

Proslulý polský filmař Paweł Pawlikowski nejdříve režíroval filmy, které byly zasazeny do soudobé společnosti a řešily s danou érou spjaté a přitom nadčasové problémy (Poslední útočiště – migrace, Moje léto lásky – lesbický vztah). V posledních dvou ceněných snímcích se však obrátil do minulosti (v Idě do 60. let, ve Studené válce až k budování stalinského Polska), a hlavně vyměnil svého stálého kameramana Ryszarda Lenczewského za Łukasze Żala, který dává přednost černobílé před barvou a akademickému formátu před širokoúhlým. Odklon od předchozího stylu se Pawlikowskému vyplatil, protože za Idu získal Oscara za nejlepší zahraniční (neanglicky mluvený) film a za Studenou válku Cenu za nejlepší režii na áčkovém festivalu Cannes. Příběh lásky mezi zpěvačkou Zulou a skladatelem Wiktorem, kteří chtějí být spolu a přitom se osudově míjejí, byl v Cannes vedle ceny odměněn i skoro dvacetiminutovým potleskem ve stoje. (Marek Slovák)

Vstupenky Vstupenky od 100 Kč

pátek 19. července
21:30

Promítáme také 28. srpna.

ve středu

Letní hokej

Letní hokej

·

2019

·

75 min

ve čtvrtek

Neviditelné

26. července

Ženy v běhu

31. července

Westwood: Punk, Icon, Activist

anglicky · české titulky

Westwood: Punk, Icon, Activist

·

2018

·

83 min

Režie

1. srpna

Léto

2. srpna

Oni a Silvio

3. srpna

Čelisti na Pryglu

Už jste se někdy plavili parníčkem po Pryglu? A snili jste o tom, jak úžasné by bylo zpestřit si plavbu a podnítit představivost o tom, co se může skrývat pod zdánlivě klidnou hladinou? My taky! A protože je potřeba si sny plnit, je tady další netradiční promítání Kina Art! Tentokrát jsme pro vás připravili plující pop up, po kterém se na brněnskou přehradu nikdy nebudete dívat stejně…Co vás čeká? Plavba na lodi, filmová klasika Čelisti, bar a také se dozvíte všechno o žralocích – hlavně to, co jste třeba ani vědět nechtěli…

Středy a čtvrtky patří projekcím v Kabinetu Múz.

Art má rád kočovný život, proto se ještě před zářijovým znovuotevřením vydá na prázdniny do podmanivého Kabinetu Múz, kde vám nabídne speciální letní program. Ten bude ctít atmosféru Kabinetu i tradiční dramaturgii Artu, můžete se tedy těšit na letní koktejl tvořený hudebními filmy i současnými artovými hity. Start 3. července!

středa

24. července

20:00

Letní hokej

čtvrtek

25. července

20:00

Neviditelné

francouzsky · české titulky
středa

31. července

20:00

Westwood: Punk, Icon, Activist

anglicky · české titulky
čtvrtek

1. srpna

20:00

Léto

rusky a anglicky · české titulky

Páteční letní večery je nejlepší trávit ve společnosti filmu.

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer. Ta bude v červenci a srpnu hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v původně spojené zahradě dvou ikonických brněnských vil.

Po dobu letního kina bude otevřena kavárna Celnice.

V prodeji vždy 70 míst online, při příznivém počasí další vstupenky na místě. V případě bouře a silného větru se projekce přesouvá dovnitř Vily.

pátek

19. července

21:30

Studená válka

pátek

26. července

21:30

Ženy v běhu

česky · anglické titulky
pátek

2. srpna

21:00

Oni a Silvio

italsky · české titulky
pátek

9. srpna

21:00

Žena na válečné stezce