Muž bez historie

Je vojákem wehrmachtu, poté vojenským zběhem a účastní se francouzského odboje, aby byl nakonec přinucen žít v komunistickém Československu a živit se jako typograf. Vladimír Moravec nikdy nemá možnost poznat dvě ze svých tří dětí…

Marie žije v Brně. Ze svého dětství si pamatuje všudypřítomnou podezřívavost a pocit uvěznění pod širým nebem, ze kterého ji dokázal vytrhnout pouze symbiotický vztah s jejím otcem.

Wladimir žije je v Hanoveru, je mu 74 let a stále ještě pracuje. Svůj volný čas věnuje rodině a výstavám psů. Jeho život zůstává poznamenán dětstvím bez otce, prožitým v chaosu Německa zpustošeného 2. světovou válkou.

Marie a Wladimir se neznají, dokonce o sobě ani vzájemně nevědí. A přesto patří do jedné rodiny. Osobou, která je spojuje, je muž jménem Vladimír Moravec…

„S tímto mužem jsem se setkal 1. ledna 2001, když jsem studovalv České republice. Zatímco já jsem neměl možnost hovořit francouzsky čtyři měsíce, Vladimír francouzsky nepromluvil téměř padesát let. A přesto to byla právě francouzština, ve které mi pár měsíců předtím, než zemřel, odvyprávěl svůj příběh. Příběh tragicky intimní, metaforicky odrážející evropské dějiny.“ (Thomas Mauceri)

Un homme sans histoire

·

2004

·

68 min