Kniha džunglí

Na motivy knih Rudyarda Kiplinga se nám studio Disney rozhodlo představit novou verzi Knihy džunglí, popisující příběh Mauglího, malého chlapce vyrůstajícího v džungli mezi vlky. Když Mauglímu ale po krku začne jít nebezpečný tygr Šer Chán (Idris Elba), musí Mauglí opustit svůj domov a vydat se na dlouhou cestu společně s panterem Baghírou (Sir Ben Kingsley) a medvědem Balú. (Bill Murray).

Režisér Jon Favreau (Iron Man) se rozhodl pro natáčení využít stejný (dokonce vylepšený) 3D kamerový systém, jaký použil James Cameron při natáčením filmu Avatar a Peter Jackson u Hobita. Celý film nejprve vznikl nahrubo v animované podobě. Poté se natočily motion capture prvky, stejným způsobem jako například Tintin – herci se snímači po celém těle ve speciálním studiu. Až úplně nakonec se natočil Neel Sethi zvlášť jako Mauglí a teprve poté se všechno během post-produkce komplikovaně spojovalo dohromady. U filmů podobného typu se vyplácí přistupovat k látce jako ke skládačce – natáčet jednotlivé elementy spíše, než natočit Mauglího před zeleným plátnem a poté to společně se storyboardy poslat animátorům.

Po delší době tu tedy zase máme film s potenciálem posunout hranice digitální kinematografie, navíc ještě s nadčasovým příběhem pro všechny generace!

(Martin Fiala)