Kim má penis

Deutsche Version

Kim a Andreas jsou vlastně docela spokojení – se sebou i se svým životem. Kim toho ale chce víc. Kim chce mít penis. Ne protože by chtěla být mužem, ale prostě proto, že je zvědavá. S Andreasem se o tom ale příliš bavit nechce – raději ho vždy postaví před hotovou věc. Kdo by se namáhal s mluvením, když to jde i bez něj? Aby toho nebylo málo, nastěhuje se k Andreasovi a Kim jejich společná nejlepší kamarádka Anna.

Ta má za sebou čerstvý rozchod, zároveň akutně touží po dítěti. V takové situaci se o vlastních přáních a touhách mluví jen nesnadno. Ale možná, že když se ve dvou cítíme osaměle, budeme se ve třech cítit méně sami? Je láska nakonec přece jenom pro idioty? Svěží vztahová komedie z ranku German Mumblecore. (Das Film Fest)

"Nejlepší začátek filmu za hodně dlouhou dobu!" - Kino-Zeit

Kim und Andreas sind eigentlich ziemlich glücklich – mit sich und dem Leben. Doch Kim will mehr. Sie will einen Penis. Nicht, weil sie gerne ein Mann wäre, sondern einfach nur, weil sie neugierig ist. Mit Andreas darüber reden will sie nicht – lieber stellt sie ihn vor vollendete Tatsachen. Wer braucht schon Kommunikation, wenn es auch ohne geht? Zu allem Überfluss zieht dann noch ihre gemeinsame beste Freundin Anna bei ihnen ein, frisch getrennt und mit akutem Kinderwunsch. Das macht die Sache mit dem Reden über eigene Wünsche und Bedürfnisse nicht gerade leichter. Doch wenn man sich zu zweit einsam fühlt, ist man dann zu dritt vielleicht weniger allein? Ist Liebe am Ende doch nur für Idioten? Eine frische Beziehungskomödie aus dem Genre German Mumblecore.

"Der beste Filmbeginn seit Jahren!" - Kino-Zeit