Young Film Fest

Young Film Fest je mezinárodní filmový festival pro mladé diváky do 99 let, který se odehrává v Praze a v Brně.

Program Young Film Festu v brněnském Kině Art oživí nostalgii k vlastnímu dětství a filmům, které s tímhle obdobím souvisely. Rozmanitý mix rodinného dramatu s klasikou hororovéhofilmu sjednocuje tématika mořského světa.

Na snímky Zachraňte Willyho & Zachraňte Willyho 2 můžete zakoupit speciální vstupenku na oba filmy za 200 Kč. Tuto variantu vyberte při nákupu vstupenky ve slevách.

sobota

2. října

sobota 2. října 23:00

23:00

Žralokonádo

Když ničivý hurikán zasáhne Los Angeles, bouře způsobí, že nebezpeční žraloci, kteří se doteď pohybovali jenom v mořských vodách, se najednou ocitají také ve vzduchu a na souši. Jak velkou spoušť mohou napáchat žraloci, kteří se dostanou na pevninu?Vstupenku je možné zakoupit také v kombinaci se snímkem Čelisti za částku 200 Kč.

sobota 2. října 20:30

20:30

Čelisti

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, posléze další a další. Zástupci města se zprvu vše snaží utajit, nakonec s napětím čekají, až se objeví někdo, kdo obrovského žraloka zabije. Na moře vyplouvají tři muži, ichtyolog Hooper, lovec žraloků Quint a šéf místní policie Brody, aby zkusili své štěstí...Vstupenku je možné zakoupit také v kombinaci se snímkem Žralokonádo za částku 200 Kč.

sobota 2. října 17:45

17:45

O ostrovech a velrybách

Obyvatelé Faerských ostrovů jsou potomci vikingů, moře tak mají v krvi. Stejně jako lovení ryb, konkrétně kulohlavců, druhu příbuznému delfínů. Je to pro ně nejen práce, ale především způsob života, který je v nich zakotvený celou věčnost. U drastického usmrcování kulohlavců však nikoho ani nenapadne, že je v rybách poslední roky čím dál více rtuti. Vysoká koncentrace v těle však může člověku způsobit vážná onemocnění. A když na místo lovu dorazí aktivisté ze Sea Shepherd, nabízí se otázka, jestli je víc tradice nebo zdraví.
, dánsky a anglicky · české titulky

The Islands and the Whales

·

2016

·

82 min

Režie

sobota 2. října 16:00

16:00

Best of Festival AZYL 2020

Pásmo krátkých filmů přinese to nejlepší z minulého ročníku Festivalu Azyl, mezinárodního festivalu jedno až pětiminutových filmů a videoklipů. Porota složená z filmových profesionálů ze zemí Visegrádské skupiny vybrala mezi 445 filmy z 58 zemí světa ty nejlepší. Veřejnost tak může zhlédnout snímky, které se dotýkají aktuálních témat z různých koutů planety.
české titulky

Best of Festival AZYL 2020

2020

·

60 min

pátek

1. října

pátek 1. října 18:00

18:00

Zachraňte Willyho!

Problémový kluk dostane za úkol odstranit graffiti, kterým pomaloval mořský zábavní park. Kdo by čekal, že se tam zrovna on spřátelí s kosatkou? Willy je kosatka uvězněná v příliš těsné nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. O nocích volá po své rodině, která dovádí v nedalekém zálivu. Nikdo nerozumí jeho nářkům a náladám – kromě dvanáctiletého kluka Jesseho. Když se Jesse dozví, jaký nešťastný osud jeho přítele čeká, vymyslí vlastní plán a svede boj s časem, aby Willyho vrátil do jeho přirozeného domova. Zachraňte Willyho je příběhem silného přátelství chlapce a velryby.