Serial Killer 2019

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Přinášíme to nejlepší a zároveň nejnovější ze současné evropské televizní tvorby. Propojujeme tvůrce za západu na východ napříč střední Evropou. Stavíme na obrovském potenciálu našeho regionu a chceme podpořit přirozenou soutěživost, která prospívá nejen tvůrcům, ale v první řadě bude přinášet atraktivní materiál pro diváky.

Akreditace možné zakoupit na webu festivalu Serial Killer.

čtvrtek

26. září 2019

čtvrtek 26. září 2019 15:00

15:00

Lilyhammer (TV seriál)

Jeden z nejslavnějších norských seriálových titulů, koprodukce amerického Netflixu a norské veřejnoprávní televize NRK, vypráví příběh amerického mafiána Franka. Ten je v Norsku nucen začít žít nový život v rámci tajného programu ochrany korunních svědků. A jeho sžívání se s mírumilovnými obyvateli norského maloměsta je od samého začátku velice svérázné.

středa

25. září 2019

středa 25. září 2019 15:00

15:00

Skins (TV seriál)

Každý na své období dospívání vzpomíná různě. Většina si ale vedle školních povinností a rodinných neshod vybaví hlavně první lásky a bouřlivé mejdany. Partička teenagerů z anglického Bristolu podobné příběhy právě zažívá a jejich průběh je často víc než bouřlivý. Skins se stali v Anglii hitem hlavně pro svou lehkovážnou autentičnost. Věrohodné charaktery skvěle doplňuje série bláznivých příhod, které často hraničí s dramatem. Vy byste snad neukradli rakev s mrtvým kamarádem, když si ji jeho otec nezaslouží? Různorodá partička středoškoláků prožívá skutečné životní zvraty, věrně vykreslující anglické reálie na začátku nového tisíciletí.

úterý

24. září 2019

úterý 24. září 2019 15:00

15:00

Šťastná to země (TV seriál)

Je konec roku 1969 a do norské rybářské vesnice Stavanger přijíždí mladý Američan zajistit odchod těžařské společnosti, která tu už desetiletí bez úspěchu podniká průzkum. Anna, která tu vyrostla na farmě, je zasnoubená se synem místního podnikatele a získává místo sekretářky na radnici. Když den před Vánoci začne na ropné plošině prýštit temná tekutina, změní se nejenom život jich dvou, ale i zdejších obyvatel, kteří byli dosud závislí na farmaření a lovu sardinek. Začíná příběh o tom, jak se Norsko... více...