Brno Surf Film Festival 2021

Třetí ročník Brno Surf Film Festivalu je tady, a po roční vynucené pauze má opět našlápnutý lineup! Letos bude na pořadu 8 českých i zahraničních snímků, mezi kterými nebude chybět například oceňovaný film Unstoppable o surfařce Bethany Hamilton, která v dětství přišla o ruku po útoku žraloka, nebo zcela nový dokument/roadtrip A Life of Endless Summers, který navazuje na legendární Endless Summer 1+2. Uvidíte také český surf hit Between Fjords od režiséra Martina Smékala. Velice nabitá surf sobota tradičně v kině Art završí afterparty, jejíž lokaci potvrdíme.

Akreditace

sobota

27. listopadu 2021

sobota 27. listopadu 2021 21:45

21:45

Enfer & Paradis

Nazaré před deseti lety neznal nikdo, dnes je to symbol proslulý největšími vlnami na světě. Když to tam chodí, tak se v Nazaré potkává světová surfařská elita. Mezi nimi je i žena jménem Justine Dupont a film Enfer & Paradis je její příběh plný adrenalinu, tvrdého tréningu, ale i odhodlání překonat sebe sama. Justine se pohybuje v prostředí, které je vyhrazeno především mužům, ale přesto se dokáže prosadit, když sjede jednu z největších vln, která přišla. Zažijte atmosféru prvního mistrovství světa ve smíšené kategorii. Příběh plný zvratů, díky nimž se tato soutěž stane historickým okamžikem.
francouzsky · anglické titulky

Enfer & Paradis

45 min

sobota 27. listopadu 2021 21:25

21:25

Zone Frequency

Nářez od oceňovaného režiséra Jacka Colemana (například The Zone), který zkrátka umí poskládat našláplý surf movie a ještě má voko na talenty, který před jeho kamerou vytasej ten nejradikálnější surfing. Díky němu a borcům jako Bryce Young, Ryan Burch, Derrick Disney, David Rastovich se přenesete do jiných dimenzí především ve stylu, ať už jde o big wave nebo longboard. Ve své podstatě je to velkolepý surf trip, při kterém navštívíte spoty v Austrálii, Indonésii, Maroku, Mexiku, Zélandu, Havaji, Fidži, Španělsku... více...

Zone Frequency

45 min

sobota 27. listopadu 2021 20:15

20:15

Surfr

A je to tu, promítáme Surfr! Českou pecku, která tu s námi již pár let je, ale v žádném případě není na škodu si tento film znovu prosvištět! Jen zopakujeme: Surfr vznikal na Bali a okolních ostrovech a vy se konečně dozvíte, jestli je surfování v Indonésii taková pohádka nebo je to sprostá peneřina a těžká dřina!

Surfr

·

2018

·

40 min

sobota 27. listopadu 2021 19:55

19:55

Bethany Hamilton: Unstoppable

Velká pecka letošního festivalu. Jestli někdo ze špičkových surfařů může vyprávět šílenější příběh, tak bychom si ho rádi poslechli. Když v dětství přijdete o ruku, navíc po útoku žraloka, tak by vás to mělo docela jednoznačně a navždycky postavit na souš, daleko od příboje, vln a surfování. To však není příběh Bethany Hamilton. Její vůle vrátit se zpět k závodům i big wave surfingu si prostě zasluhuje velký respekt, uvidíte sami. Film má české titulky.
anglicky · české titulky

Bethany Hamilton: Unstoppable

·

2018

·

100 min

Režie

sobota 27. listopadu 2021 18:45

18:45

Between Fjords

Nádherný příběh dvou bratrů z Beskyd, kteří si chtěli splnit svůj sen, surfovat a lyžovat jak nejseverněji to jde, a tento ráj objevili na Islandu. Jak někde řekl režisér filmu Martin Smékal: „Kluci si našli zálibu v ledových vodách na nových, dosud nezmapovaných spotech, což mně přišlo naprosto kouzelný. Žijí tam. Nejedou na Island na výlet, ale jsou s tím místem naprosto ztotožnění.“ Takže se připravte na trochu hlubší zážitek ztotožnění s krutou Islandskou přírodou, do kterého se můžete dost reálně vcítit, díky našim společným kořenům „vnitrozemských surfařů“ z české kotliny.

Between Fjords

·

2020

·

56 min

sobota 27. listopadu 2021 18:30

18:30

White Rhino

Název filmu vypovídá za vše. Je to respekt k obřímu swellu, který dorazil na Cloudbreak a Teahupoo a navždy se zapsal do historie surfingu jako zřejmě největší barely, které se kdy jezdily. Být na spotu se rovnalo postavit se nasranýmu nosorožci, který Vás chce zadupat do země. Na tyto události se díváme nejen optikou legendárního fotografa Briana Bielmanna, který na spotech pořídil ikonické snímky, ale také díky zážitkům big wave surfers, jako jsou Kalani Chapman, Bruce Irons, Nathan Fletcher a další. Šílená jízda, po které se husí kůže už nezbavíte…

sobota 27. listopadu 2021 17:15

17:15

A Corner of the Earth

Zmrzlé údy, euforické pocity, polární záře a kluci vopálený (tedy pokud zrovna nemají full). To je přesný popis situace, když se parta Ozzies vydá se svými surf bagy na Island. A jaké to je, když svůj styl předvádí ve vodách Severního ledového oceánu obklopeni zasněženými horami? Pro ně životní zážitek, který se přes filmové plátno přenese také na diváky. Koho by trápilo, že kvůli počasí nemůžete několik dní vylézt ven, nebo vám chcípne auto v pustině uprostřed vánice, když pak vyjde několik perfektních sessions na liduprázdných spotech?

A Corner of the Earth

45 min

sobota 27. listopadu 2021 17:00

17:00

A Life of Endless Summers: The Bruce Brown Story

Wohooo, je to neuvěřitelných 55 let od té doby co vznikl legendární snímek Endless Summer. Kdo by neslyšel o „nekonečném létě“ a hledání perfektní vlny? Nyní máte možnost vidět zcela nový dokument o životě Bruce Browna, tvůrce těchto kultovních filmů. Vypravěčem a průvodcem nám bude osoba nejpovolanější, jeho syn Dana. Vyjedou spolu na roadtrip, na kterém navštěvují nejen spoty, ale též staré páky a kámoše jako třeba Jacka O'Neilla. Je krásné vidět, jak staré příběhy ožívají a láska k surfingu je pořád v srdcích všech.

A Life of Endless Summers: The Bruce Brown Story

·

2020

·

90 min

Režie