Dánské filmy

čtvrtek

7. července

čtvrtek 7. července 17:45 · Malý sál

17:45Malý sálKarlovy Vary – Déjà vu

Utéct

Amin Nawabi (pseudonym), 36letý uznávaný akademik, zápasí s bolestivým tajemstvím, které skrývá už 20 let. Obává se, že mu může zničit život, který si vybudoval pro sebe a svého budoucího manžela. O svůj příběh se podělí s režisérem Jonasem Poherem Rasmussenem, blízkým přítelem a spolužákem ze střední školy. Poprvé prostřednictvím animace vypráví příběh mimořádné cesty dětského utečence z Afghánistánu. Utéct díky srdečnému rozhovoru mezi Jonasem a Aminem povypráví nezapomenutelný příběh sebepoznávání. Ukazuje se, že pouze při konfrontaci s minulostí je... více...
dánsky · české titulky

Flugt

·

2021

·

83 min

Trailer Vstupenky

neděle

10. července

neděle 10. července 20:15 · Malý sál

20:15Malý sál

Divoch

V zoufalé snaze překonat krizi středního věku Martin (Rasmus Bjerg) utekl ze společnosti, aby žil v lese. Obstaral si luk a výstroj jeskynního muže, ale pravdou je, že přežívá jen tak tak. Jednoho dne narazí na Musu (Zaki Youssef), drogového dealera, který je zraněný a na útěku. V naději, že uniknou mnoha problémům, se excentrické duo vydává na hektickou jízdu napříč fjordy. Pronásledován místní policií, rozzuřeným Vikingem, násilníky a – v neposlední řadě – svou rodinou! (Film Europe)

pondělí

11. července

pondělí 11. července 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálLéto v Artu

Adamova jablka

Neonacista ve výkonu trestu Adam přijíždí na faru, aby se zde věnoval veřejně prospěšným pracím. Farář Ivan je pro Adama na první pohled nestravitelnou osobou. Jako jeho první práci Adamovi zadá upéct jablečný koláč z jablek ze stromu na pozemku fary, který napadlo hejno havranů. Podle Ivana je to Boží trest a je na Adamovi, aby v této zkoušce obstál. Adamovi je to upřímně jedno. Jedinou modlou je mu obrázek Hitlera nad postelí a přemýšlí, jak by se z téhle díry co nejrychleji dostal.

úterý

12. července

úterý 12. července 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálLéto v Artu

Blikající světla

Torkild, vůdce gangu kodaňských zlodějíčků, touží provést svůj poslední zločin, který mu zajistí bezstarostný život v cizině. Potká ho štěstí v podobě Muže z Fara, otrlého kriminálníka, který ho najme spolu se třemi kumpány, aby ukradli pytel se čtyřmi miliony dánských korun. Čtyřlístek se rozhodne uprchnout do Barcelony. Cestou se jim ale rozbije auto, přičemž objeví opuštěný dům, jenž býval restaurací. Nabídne se jim tak šance vybudovat si rodinný život, který vždycky postrádali.

středa

13. července

středa 13. července 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálLéto v Artu

O kuřatech a lidech

Bizarní temná komedie dánského režiséra Anderse Thomase Jensena je příběhem dvou podivných bratrů. Ti zjišťují pravdu o svém biologickém otci (který se jmenuje Evilio Thanatos) a přijíždí na ostrov, kde poznávají své další tři sourozence. Na ostrově je také sanatorium plné pološílených lidí a hromada slepic. Netradiční podoba filmu – jak bylo zmíněno v jedné recenzi – vypadá jako kdybyste zkřížili Cronenberga s rodinným dramatem ze Sundance. Pokud si k tomu ještě připočtete Madse Mikkelsena v roli chronického masturbátora Eliase, stává se O kuřatech a lidech severskou komedií, kterou byste prostě neměli minout.

čtvrtek

14. července

čtvrtek 14. července 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálLéto v Artu

Chlast

Již název filmu vypovídá o tématu, kolem kterého se příběh točí. Existuje totiž teorie, že by se každý člověk měl narodit s určitou dávkou alkoholu v krvi. Tato malá intoxikace totiž otevírá naši mysl k poznání světa okolo nás, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Tato teorie zaujme Martina (Mads Mikkelsen) a jeho tři přátele, unavené středoškolské učitele, a pustí se do experimentu, při kterém si po celý den udržují hladinu alkoholu v krvi. Když Churchill dokázal vyhrát druhou světovou... více...

pátek

15. července

pátek 15. července 18:00 · Velký sál

18:00Velký sálLéto v Artu

Rytíři spravedlnosti

Nasazený voják Markus se vrací domů ke své dospívající dceři poté, co jeho manželka zemřela při tragické nehodě vlaku. Zdá se, že to byla pouze nešťastná shoda náhod, dokud se neobjeví matematický geek Otto se svými dvěma excentrickými kolegy Lennartem a Emmenthalerem. Otto také cestoval ve zničeném vlaku. A je přesvědčený, že za tím někdo musel být. Jak se hromadí stopy, Markusovi je jasné, že mohlo jít o pečlivě naplánovaný atentát, jehož obětí se nakonec náhodou stala jeho manželka. Komedie Anderse Thomase Jensena je moderní bajkou o solidaritě, náhodnosti vesmíru… a, no, o smyslu života.

Filmy

Utéct

2021

Divoch

2021

Chlast

2020

Dohoda

2021

70/30

2021

Idealista

2015

Marco

2021

Krtek

2020

Shorta

2020

Čtverec

2017

Neon Demon

2016

Složka 64

2017

Vivárium

2019

Falešně

2019

Aquarela

2018

Potvora

2017

Thelma

2017

Darkland

2017

Tři slova

2015

R

2010

Safari

2016