Příběh filmu: Odyssea

6 let natáčení, 4 kontinenty, 11 desetiletí a tisíce filmů – to vše stojí za vznikem projektu, který se snaží poukázat především na to, jak jsou filmaři ovlivněni historickými událostmi a prací ostatních kolegů. Příběh filmu je skutečnou odyseou v prostoru a čase. Navštěvuje klíčová místa historie filmu, od Hollywoodu po Bombaj, popisuje vzrušení z němého filmu, vývoj studiového systému, vykresluje revoluci způsobenou zvukovým filmem, vznik nových vln v jednotlivých lokálních kinematografiích a sleduje, jak z různých experimentů vznikl komerční film, který svými speciálními efekty nadchl především mladé diváky.

Tento film je o tom, jak průkopníci, lidé, kteří skutečně milovali film, ho zrodili a užívali ho inovátorsky. Přináší především rozhovory s legendárními filmaři a herci – tvůrci Příběhu filmu v čele s režisérem Markem Cousinsem se totiž domnívají, že právě tito lidé vědí, co je film, odkud se vzal a jak funguje.

Úvodní epizoda výpravných filmových dějin nás zavede do starých filmových ateliérů, ve kterých se natáčely úplně první snímky. Odhalí příběhy prvních filmových hvězd, objasní genezi vizuálních efektů i jednotlivých typů záběrů a nechá nahlédnout i do Hollywoodu, kde se dozvíme, jak a proč se z obyčejného losangeleského předměstí stal mýtus.