Amazing Spider-Man 2

První Amazing Spider-Man (2012) režiséra Marca Webba sice v propagačních materiálech hlásal, že se bude jednat o “untold story”, nicméně už samotné trailery vyzradily dvě třetiny filmu,který vyprávěl s drobnými obměnami prakticky identický příběh zrodu Spider-Mana, jako Sam Raimi v roce 2001. Co si budeme povídat, bylo to trochu zklamání a většina z nás by mnohem radši viděla právě čtvrtý díl Raimiho série, než remake. Přesto ale existuje kupodivu spousta důvodů, proč se na pokračování těšit.

Hlavním důvodem jsou nepochybně herecké výkony Andrew Gardfielda (Peter Parker) a Emmy Stone (Gwen Stacey), jejichž chemie funguje naprosto perfektně a jenom to potvrzuje, že Marc Webb (má na kontě jeden z nejklíčovějších romantických filmů tohoto století – 500 dní se Summer) mnohem lépe zvládá romantické momenty, než-li velkolepé akční scény. Dalším důvodem je záhada kolem zmizení Peterových rodičů a tajemství ukrývající se uvnitř organizace Oscorp, která se postupně ukazuje být obří továrnou na záporáky.

V tomto filmu uvidíme Electra (Jamie Foxx), Green Goblina (Dane DeHaan), Rhina (Paul Giamatti) a nepochybně se postupně přidají i další v rámci připravované Sinister Six, aliance superpadouchů, kteří se pokusí zničit Spider-Mana a všechno co je mu drahé. Velké množství padouchů trochu pokazilo Raimiho Spider-Mana 3, bude tak zajímavé sledovat, jak se s tím vypořádá Webb. Pokud ještě stále váháte, zda dát Spider-Manovi šanci, je tu ještě jeden poslední důvod – za soundtrackem stojí Hans Zimmer.

(Martin Fiala)