Age of Empires II s historikem aneb Husité a počítačové hry

Age of Empires II s historikem aneb Husité a počítačové hry

Všechno nejlepší, Chiaro!

Patnáctiletá Chiara má mnoho přátel, dvě sestry a pozorné milující rodiče. Do jejího spokojeného života nezvratně zasáhne násilný incident a následné zmizení otce. Na povrch tak vyplavou skutečnosti, které otec před Chiarou tajil a před kterými zbytek rodiny zavíral oči. Chiara je postavena před rozhodnutí, jakým směrem se bude dál ubírat její život. Snímek režiséra Jonase Carpignana, který zazářil v sekci Directors' Fortnight na festivalu v Cannes, empaticky vypráví příběh dívky, která byla okolnostmi nucena rychle dospět. To vše v prostředí fotogenické Kalábrie, ve které jsou zločin a násilí běžnou součástí života. (Aerofilms)

za 4 hodiny

Hororové kraťasy z festivalu BRNO16

Hororové kraťasy z festivalu BRNO16

60 min

zítra v 15:30

Encanto

zítra v 15:45

Mimi & Líza: Zahrada

zítra v 17:45

Mára jde do nebe

Mára jde do nebe

·

2022

·

80 min

zítra v 18:00

Amélie z Montmartru

francouzsky · české titulky

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain

·

2001

·

117 min

zítra ve 20:15

Nezanechat stopy

Pokladna dnes otevírá v 15:00.

13. června

Slavnostní zahájení Brno Pride Week 2022 + Duo docentky

O zahájení letošního Pride weeku v Brně se postará Duo docentky s "předskokanem" Sata Nicem. Sata Nic se vám předvede se svým drag vystoupením na téma genderu a jeho jevištní akt vás vyzve, abyste zahodili všechny partiarchální zaužívané stereotypy, které by ve vás snad ještě mohly být. Pak nastoupí Duo docentky s feministickým stand-upem, který vtipně ale také surově okomentuje aktuální společensko-politickou situaci. Přiblíží nám novinky z oblasti ideologie genderu a ideologie homosexualismu a spolu s námi oslaví dekadentní chaos, který díky feministkám a LGBTQ+ v Evropě zavládl. Doporučujeme pro tento večer vybrat z nabídky EU ten nejzářivější gender. Na zahájení naváže party v Cafe Art v podání Dj dua Kake Groß a JEDE DJ VLAK.

13. června

Opening party

Vstup volný. 

15. června

Body positivity

Co to znamená být pozitivní ke svému tělu? Jsme naučeni*y usilovat o nedosažitelnou a nepodstatnou "dokonalost" a nakonec máme vůči svému tělu pocity nepohodlí, odstupu nebo negativity. Někdy je to boj, dát svému tělu důstojnost a úctu, kterou si zaslouží.  Pomocí kreativních procesů včetně pohybových a výtvarných aktivit budeme zkoumat, jak je náš vztah k tělu narušen, a společně budeme hledat způsoby, jak tento vztah napravit a posílit a zároveň se naučíme jak o sebe pečovat. 

Vstupné dobrovolné.

Brněnská muzejní noc v Kině Art

  Oblíbený jednovečerní festival všech milovníků muzeí, galerií a umění je zpět! I letos se Kino Art zúčastní Brněnské muzejní noci a otevře své dveře zdarma všem, kterým láska k filmu proudí v žilách a jako malí špunti ujížděli (nebo stále ujíždí) na Mario Kart. Během sobotního odpoledne a večera si můžete užít filmový i herní program a objevit Art tak, jak jej ještě neznáte. V malém sále a Café Art vás budou čekat klasické hry i herní novinky, velký sál nabídne filmová pásma pro děti i dospělé a také hororové pásmo, po kterém se budete bát jít domů! Budete mít také jedinečnou možnost prohlédnout si zákulisí kina včetně promítací kabiny. Více informací níže a na: https://www.brnenskamuzejninoc.cz/pruvodce/?i=32&t=&e=&ch=

VSTUPNÉ: zdarma

Poslední vstup ve 23.30

Užijte si s námi týden plný kulturních akcí věnovaných queer komunitě a jejich přátelům. Už nemusíte na Pride do Prahy, Pride week přijde za vámi!

Celý program najdete na Facebookové události

pondělí

13. června

20:00

Slavnostní zahájení Brno Pride Week 2022 + Duo docentky

21:30

Opening party

středa

15. června

17:00

Body positivity

čtvrtek

16. června

20:00

L-Panorama

pátek

17. června

18:00

Drag workshop

art swag

Zůstaňte s Artem navzdory covidu! Pimpněte svý štýlo autentickým artovým merčem na procházky do lesa či do Brněnky nebo se předzásobte vouchery na projekce v lepších časech. Každým nákupem nám pomáháte překonat tohle protivné období!