Upozornění

Vstup umožněn pouze covid-negativním divákům

Milí diváci, před návštěvou kina budete vyzváni doložit platný test, 14 dní po druhém očkování či prodělané onemocnění ne starší 180 dní. Na místě bude možné si zakoupit samotest.

Moucha v kufru

Jean-Gab a Manu, dva prostí přátelé, najdou obří mouchu uvíznutou v kufru auta a rozhodnou se ji vytrénovat, aby si díky ní vydělali. Divoká a surrealistická road-movie od mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Dupieux vypráví jedinečný komediální příběh o přátelství, velkých snech a ještě větších katastrofách, které se daly do pohybu po nalezení obrovské mouchy. (Film Europe)

Black Widow

Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediným úkolem je zničit Black Widow.

Portrét dívky v plamenech

Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. (Artcam Films)

zítra v 18:00

Chlast

zítra ve 20:15

Rytíři spravedlnosti

dánsky · české titulky

Retfærdighedens ryttere

·

2020

·

116 min

zítra ve 20:30

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

·

2021

·

118 min

Režie

v neděli

Anny

Anny

·

2020

·

67 min

v neděli

Nejlepší léta

v neděli

Matky

Pokladna dnes otevírá v 17:15.

ve středu

Trans - Vážně i nevážně o životech trans lidi v Česku

Jaké jsou všední i nevšední zážitky a příhody trans lidí v České republice? Trans osob zde nežije zrovna málo a tak Vám s trochou humoru a troškou vážnosti Alexandra a Petri z organizace Transparent přiblíží jejich život v Česku.

Přednášející: Alexandra a Petri, Transparent Ostrava

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

ve čtvrtek

LGBTQ+ o zkratce ve zkratce

Co stojí za zkratkou LGBTQIA+? Co jednotlivé pojmy znamenají, co nám umožňují vidět, a jak mění svět okolo nás. 

Přednášející: Kateřina Nedbálková, docentka na katedře sociologie, FSS MU, Brno

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

v pátek

Právem proti homofobii

Co je to hate crime? Jaká jsou jeho specifika? Přednáška na téma předsudečného násilí, na které se dozvíte také, jaká práva mají jeho oběti a jaké je jejich postavení v průběhu trestního řízení. 

Přednášející: Petr Vystrčil, In Iustitia

Užijte si s námi týden plný kulturních akcí věnovaných queer komunitě a jejich přátelům. Už nemusíte na Pride do Prahy, Pride week přijde za vámi!

Celý program najdete na Facebookové události

Kino Art hraje už přes sto let!

V srdci ale stále zůstává mladým kinem a o tom vás přesvědčí i na letošní Brněnské muzejní noci. Jako každý rok, i tento se můžete těšit na kombinaci filmového a videoherního programu, pro děti i pro dospělé, od klasik po novinky

VSTUPNÉ: zdarma
Otevřeno: 16:00–00:00

Po dobu konání bude otevřeno Café Art.

art swag

Zůstaňte s Artem navzdory covidu! Pimpněte svý štýlo autentickým artovým merčem na procházky do lesa či do Brněnky nebo se předzásobte vouchery na projekce v lepších časech. Každým nákupem nám pomáháte překonat tohle protivné období!