Shorts II

Z více než 500 doručených přihlášek z Německa na mezinárodní festival krátkých filmů Clermont-Ferrand 2019 bylo pro program SHORT EXPORT 2019 vybráno sedm svěžích krátkých filmů. Jejich spektrum sahá od zvláštních přes napínavé až po srdečné a srandovní příběhy, které jsou vyprávěny ve formě hraných, dokumentárních či animovaných filmů. Jako kaleidoskop tento program krátkých filmů představuje rozdílné stránky německého každodenního života a nabízí tak multidimenzionální obraz Německa. Prostřednictvím filmů se dozvídáme nejen o aktuální filmové umělecké tvorbě, diskursu a politických tématech, filmy také mají potenciál, aby rozvířily diskuzi.

Vstupenky Vstupenky od 120 Kč

pátek 25. října 2019
18:15

Biotop

Krátké filmy Das filmfestu.

Biotop

·

2018

·

12 min

Kočičí dny

Malý chlapec Jiro se necítí vůbec dobře. Otec ho bere k doktorce na vyšetření, kde se dozvídá neuvěřitelnou informaci. Ve hře vlastně není žádná nemoc, nýbrž chlapcova identita. Ještě než se dozvědí výsledky DNA testů, snaží se otec s novou situací vyrovnat… a oba zažívají nezvyklé, až absurdní situace.(Anifilm)

Cat Days

·

2018

·

11 min

Režie

Addaiho stopa

Animovaný dokument režisérky Esther Niemeier o válce a jejím dopadu na životy tří lidí. Addai je mladý muž, který se rozhodl, že chce pomáhat lidem. V roce 2013 nechal svou matku i ženu v Německu a odjel do Sýrie. Kdo je / byl Addai? Film získal hlavní cenu na festivalu Clermont-Ferrand a cenu diváku na festivalu v Miláně.(Finále Plzeň)

Tracing Addai

·

2018

·

30 min

Am Cu Ce - Veškerá má pýcha

Krátké filmy Das filmfestu.

Am Cu Ce - Mein ganzer Stolz

·

2019

·

19 min

Halma

Krátký film Das filmfestu.

Halmaspiel

·

2017

·

15 min

FEST

Krátký film Das filfmestu

FEST

·

2018

·

3 min

Tvář Carlotty

Valentin Riedl je neurolog zabývající se komplexitou lidského mozku. Při práci na tomto snímku spojil síly s animátorem Frédéricem Schuldem a natočili animovaný dokument o ženě bez schopnosti rozeznávat lidské obličeje. Zachytili tak Carlottinu cestu k poznání její vlastní podoby skrze umění.(Anifilm)

Carlotta's Face

·

2018

·

5 min