Prázdniny v Římě

Vytáhněte ze skříně vaši oblíbenou letňákovou deku a vyveďte ji na zahradu Vily Löw-Beer. Ta bude v červenci a srpnu hostit projekce letního kina v režii Kina Art. Můžete se těšit na pečlivě vybrané filmové hity promítané pod hvězdnou oblohou v původně spojené zahradě dvou ikonických brněnských vil.

Vstupenky Vstupenky od 100 Kč

pátek 21. srpna 2020
21:00

Prázdniny v Římě

Filmový příběh o sblížení mladinké princezny Anny (Audrey Hepburnová) a amerického novináře Joea Bradleyho (Gregory Peck) se stal absolutní romantickou klasikou stříbrného plátna. Princezna, unavená z oficiálních státnických povinností, se rozhodne vymanit se alespoň na jeden večer ze všudypřítomných okázalostí. Odloží korunku, honosnou róbu vymění za běžné nenápadné oblečení a vyrazí poznávat italskou metropoli Řím jako obyčejná dívka a turistka. Novinář Joe toho chce nejprve využít k napsání článku a vlastnímu kariérnímu postupu, nicméně společně trávený čas přesměruje jeho záměry jinam.

Film Prázdniny v Římě proměnil tři z deseti oscarových nominací, a sice za původní scénář, kostýmy a pro Audrey Hepburnovou za ztvárnění princezny Anny. Právě tato role pak byla pro Audrey, jež se do té doby objevovala jen v méně známých evropských filmech a v broadwayském představení Gigi, průlomovou. Prázdniny v Římě ji katapultovaly mezi hollywoodské star. Film se stal velkým hitem už v době svého uvedení v roce 1953, nicméně přesto, že od jeho natočení uběhlo již více než šest desítek let, drží se stále na prvních příčkách oblíbenosti v žánru romantických komedií a získává si stále nové diváky a fanoušky.

(Miroslava Papežová)