Krátký metr z dílky Pojízdné kino

Vstupenky Vstupenky od 80 Kč

úterý 12. listopadu 2019
18:00

Zůstat nemůžeme utíkat

režie: Maryna Lopušin

Příběh filmu se zakládá na skutečných událostech, které se odehrály v Užhorodu v roce 1944. Je to příběh o útěku Rudolfa a Sylvie z území okupovaného Sověty. Když po několika nezdařilých pokusech hlavní hrdinové konečně najdou způsob, jak uniknout, překvapí je náhle pochybnosti. 

ЛИШАТИСЯ НЕ МОЖНА ТІКАТИ

22 min

Finger Man

Každé z nás měl své vlastní dětské fantazie. Vraťme se tedy k dobám, kdy kolem nábytku protékala láva a my jsme byli superhrdinové!

Knockdown

Je silvestr. Naprosto apatický Sava se v kostýmu praštěného Santa Clause snaží vydělat si peníze prodejem „dárků“ dětem. Jenže Savův život nebyl vždy takový. Dokud neudělal osudovou chybu, v důsledku které přišel jak o rodinu, tak o peníze i kariéru, byl slavným boxerem... Právě dnes má šanci vše napravit a začít na Nový rok žít i nový život. 

Нокдаун

20 min

Dům Slovo

Režie: Ihor Vysnevskyj

 Píše se rok 1933. Charkov, sovětská Ukrajina. V domě, kterému se říká Slovo, žije celá paleta představitelů ukrajinské kultury. Více než 200 spisovatelů, umělců, básníků, hudebníků se svými rodinami. Uprostřed noci zatkne NKVD jednoho z nich, po čemž jej prohlásí za nepřítele lidu. Dva z jeho nejbližších přátel, známých sovětských spisovatelů, stojí před otázkou, jak zachránit sebe i své nejbližší před hrozným osudem, který visí nad celým domem. Tomuto domu se v budoucnu bude říkat Krematorium a jeho obyvatelům – „rozstřílené obrození“.

Dům Slovo

30 min

Mia Donna

Život šestačtyřicetileté Oksany se převrátí naruby ve chvíli, kdy se z jejího manžela Tolika stane muž s duší sedmiletého chlapce. Přes bezradnost lékařů se Oksana snaží chytat za záchranné nitky starého života, ale problém je vážnější, než si myslela.

Mia Donna

·

2018

·

16 min