Filmy ve virtuální realitě - Strach a sny

Tři krátké filmy ve virtuální realitě (VR 360 Cinema), které spojuje téma strachu a snů. 

Vstupenky Vstupenky od 130 Kč

neděle 21. června
19:30

tx-reverse

Co by se stalo, kdyby se síly představivosti odpoutaly od filmového plátna a vstoupily by do skutečného světa? Režisér Martin Reinhart v devadesátých letech vyvinul technologii zvanou „transformace TX“, jež ve filmu zamění časovou osu T za prostorovou osu X. Jde o to, že každé filmové políčko zabírá celý prostor – ale jenom 1/24 vteřiny. Ve TX transformovaném filmu naopak jedno políčko zabírá maličkou část prostoru, ale zůstává tam celou dobu trvání snímku. TX Reverse tak nabízí nevšední zážitek, v němž neplatí obvyklá pravidla a řád prostoru a času.

Tx-reverse

·

2019

·

5 min

Odchod

Peter Thaler hledá životní stabilitu, a tak se vydává na výlet do švýcarských hor… z něhož se už nikdy nevrátí. Nedělní chvilka poezie pro 21. století. I tak by se dal charakterizovat snímek, ve kterém se divák stává součástí vyprávěného děje.

Výkřík

Horor z galerie, v němž pohlédnete na slavný obraz Edvarda Muncha novýma očima. Expresionistický Výkřik před divákem sugestivně ožívá a postupně jej pohlcuje. Ukazuje cestu k démonům a fantomům, díky čemuž obecenstvo může nahlédnout do tvůrčí duše kypící představivostí.

Le Cri

·

2018

·

7 min

Režie