Ostře sledované vlaky v Čekárně

Koleje sbíhající se v dálce, skřípění brzdicích vlaků i nablýskané knoflíky na uniformě. Na Dolní nádraží přijíždí speciální rychlík Art, který dále pokračuje ve směru Loděnice u Berouna. Přesně tam se totiž natáčel snímek Ostře sledované vlaky, který vám v rámci další netradiční projekce promítneme v Čekárně Dolní nádraží! Atmosféru nádraží za Protektorátu Böhmen und Mähren přiblíží i přednáška historika Vlastimila Schildbergera, který vám poví o sabotážní činnosti na železnici.

► Promítat se bude na trávníku vedle Čekárny. Připraveno bude sezení, můžete si však přinést i vlastní deku. Po dobu promítání bude otevřen stánek s občerstvením.


► Na projekci se podílí Kino Art, TIC Brno a Kancelář architekta města Brna.


Vstup je zdarma!
► Začátek programu 20:30, projekce od 21:00.

Projectin with English subtitles Mistrovská adaptace stejnojmenné novely Bohumila Hrabala patří ke klíčovým dílům československé nové vlny. Celovečerní debut Jiřího Menzela, jenž v roce 1968 získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film, je příběhem o lidském dozrávání nesmělého železničářského eléva na sklonku 2. světové války. Chcete vědět víc? This debut feature directed by Jiří Menzel received an Oscar for Best Foreign Film. That was back in 1968, but it’s by no means the only reason why it was chosen to be restored. The story takes place during the Protectorate and spiced up with Hrabal’s humour, it’s still remarkably sad and charming,even though it’s almost fifity years old.