Muži z Blekingegade / Left Wing Gang

English below

V mnoha detailech až neuvěřitelný příběh reálné skupiny levicových radikálů a jimi v průběhu dvou dekád provedených bankovních loupeží zavdal k vytvoření strhující dánské minisérie.

Události z lokální historie lze zpracovat všelijakou formou, třeba jako kinetický akční thriller ve stylu filmů s Jasonem Bournem. Právě o takové ztvárnění si přímo říkal případ skupiny levicových politických aktivistů, kteří v 70. a 80. letech dokonale profesionálně provedenými bankovními loupežemi a únosy získávali finance pro Lidovou frontu pro osvobození Palestiny. Vyprávění se stejnou měrou věnuje klíčovým osobnostem skupiny, známé podle názvu ulice, kde měla uskladněné velké množství zbraní a výbušnin, ale také zatvrzelému hlavnímu vyšetřovateli, který honbě za jejich dopadením neváhal obětovat svou kariéru i osobní život.

Seriál uvedeme v původním znění s anglickými titulky, bez českého překladu.

***

The gripping Danish miniseries recounts the staggeringly unbelievable story of a real-life group of left-wing radicals and the bank robberies they carried out over the course of two decades.

There are many ways to adapt local history events, but usually one would not consider the kinetic action thriller style of Jason Bourne movies. But what other style would be better suited to portray the events surrounding the group of left-wing political activists who in the 1970s and 80s carried out professionally executed bank robberies and kidnappings to finance the Popular Front for the Liberation of Palestine. The series devotes as much attention to key members of the group, which got its name from the street where they had a large stash of weapons and explosives, as to the leading investigator who put his career and personal life on the line to apprehend them.