Místodržitelský palác: Tenkrát v zemi indiánů

Deutsche Version

Horké léto na sídlišti na předměstí, noc strávená na koupališti: mladému Mauserovi, boxerskému talentu, je 17 let a zamiluje se do Jackie z bohaté čtvrti. Ale je tu ještě Edda, úplně jiná, než všichni ostatní, a s velkým zájmem o Mausera. Zatímco se mladý boxer připravuje na svůj nejdůležitější zápas, zabije jeho otec Zöllner Mauserovu nevlastní matku a uprchne neznámo kam. Aby toho nebylo málo, má Mauser neodbytný pocit, že ho pronásleduje zvláštní indián. Ilker Çatak zfilmoval stejnojmenný román Nilse Mohla a výsledkem je výjimečný, poutavý a excelentně odvyprávěný debut. Snímek je divokým žánrovým mixem příběhu Coming-Of-Age, psychedelického velkoměstského westernu, hudebního videa a roadmovie.

"Je to klasický Coming-of-Age film – a přeci osvěžujícím způsobem jiný." - NDR.de

Ein heißer Sommer, eine Hochhaussiedlung am Stadtrand, die Nacht im Freibad: Das junge Boxtalent Mauser ist 17 und verliebt sich in Jackie aus dem Viertel der Reichen. Doch da ist auch noch Edda, ganz anders als alle anderen, mit großem Interesse an Mauser. Während sich Mauser auf seinen wichtigsten Kampf vorbereitet, tötet sein Vater Zöllner seine Frau im Streit und verschwindet. Als wäre das nicht schon genug, meint Mauser, von einem Indianer verfolgt zu werden.

Ilker Çatak gelingt mit seiner Verfilmung des gleichnamigen Romans von Nils Mohl ein außergewöhnliches, packendes und virtuos erzähltes Debüt. Ein wilder Genre-Mix aus Coming-Of-Age-Geschichte, psychedelischem Großstadt-Western, Musikvideo und Roadmovie.

"Es ist der klassische Coming-of-Age-Film – und doch erfrischend anders." - NDR.de