LEGO® Batman film

Všechno bude úžasné!

Zcela objektivně lze prohlásit, že LEGO® příběh je nejsofistikovanější a nejlepší reklama na stavebnici LEGO, jakou kdy kdo natočil. Nejenom, že film pomohl vyzvednout firmu na pozici největšího výrobce hraček na světě, ale také dokázal zachytit esenci toho, co mají na stavebnici rády jednotlivé generace. A aby toho nebylo málo, jednalo se o skvělou komediální variaci na 1984. Co tedy (pokud vůbec něco) může nabídnout LEGO® Batman film?

Samozřejmě, že se bude opět jednat o rodinný komediální snímek, tentokrát s neustále hláškujícím egoistickým hrdinou, a zase se prodají miliony stavebnic. Batman má ale kromě toho všeho potenciál vrátit na plátna kin v důstojné podobě žánr parodie. Parodických filmů se každoročně v Hollywoodu natočí spousta, ale s výjimkou Deadpoola (a i ten má své mouchy) se v posledních letech jedná jen o bezobsažný sled scén, vysmívajících se konkrétním scénám z jiných filmů. Žánr parodie má přitom v Hollywoodu svoje místo a je to důležitý sebereflexivní prostředek některých filmových trendů a narativních přístupů. Bylo by skvělé, kdyby se LEGO Batmanovi podařilo inteligentním způsobem reflektovat poslední téměř dvě dekády superhrdinských filmů.

Stejně jako v případě LEGO příběhu je film kompletně vytvořený v počítači, ale působí dojmem staré dobré stop-motion animace, jakých najdete na YouTube miliony. Pohyb figurek a prostření víceméně odpovídá „LEGO realitě“, což je příjemná změna oproti některým předchozím digitálním LEGO filmům (existujícím pouze na DVD) a videohrám. A na samý závěr, distributoři tentokrát pochopili, že snímek má potenciál oslovit nejenom malé děti, takže se můžete těšit na originální verzi s hlasy Will Arnetta, Michaela Cery, Ralpha Fiennese a dalších.

(Martin Fiala)