Valentýn v Artu

S Valentýnem si často nevíme rady, zda ho přijmout, zda se mu vysmát. Ale my v Artu jsme takoví narkomani lásky, že jsme pro vás připravili naprosto speciální program! Zcela bez cynismus a nám tak jindy drahé ironie! Například budete moci vidět dokumentární film ze skvělé výstavy David Bowie je…, protože pro nás je David Bowie láska. Výstavu uspořádalo v roce 2013 Victoria and Albert Museum v Londýně a patřila k jeho absolutním trhákům. Zajímavý hosté vypráví o vystavených objektech, včetně ikonických outfitů, a provází vás tak Bowieho životem a hvězdnou kariérou. A to není vše, večer bude patřit i Bolywoodu! Ano, romantika indického muzikálu Ae Dil Hai Mushkil sladká jak ananasové chipsy a neustálé napětí, kdy se vše zcela zběsile roztančí a rozezpívá! A zpěvů a tanců bude skutečně hodně, však na to klasicky padne hodina filmu. A pokud by vám to nestačilo, odpoledne můžete stihnout ještě La La Land a v komorním prostředí malého sálu Kubrickovu Lolitu či Casablancu s neodolatelným Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou. Ano, myslíme, že tohle by mohl být začátek jednoho nádherného přátelství. A nebo jedné velké lásky?

úterý

14. února 2017

úterý 14. února 2017 20:30

20:30

Ae Dil Hai Mushkil

Co nejromantičtějšího se vůbec dalo na Valentýna nachystat? Bollywoodský muzikál! Láska sladší než cukrkandl, hrdinové nivější než Bambi, písně více srdcervoucí než smrt Bowieho. A samozřejmě notná dávka nutných sebevražedných tanečních kreací: na chodníku, na gauči, u bazénu, prostě všude. Film bude, jak jinak, o lásce. Ayan Sanger a Alizeh Khan se náhodně setkají a prostě se musí políbit a zavařit si na zbytek stopáže. Jejich srdce se budou vznášet, potkávat, lámat a samozřejmě tančit a zpívat. Ano, přesně jako ty vaše….
anglické titulky

Ae Dil Hai Mushkil

·

2016

·

157 min

Režie

úterý 14. února 2017 18:00

18:00

David Bowie je...

Výstava nazvaná „David Bowie je…” byla nejúspěšnější v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Představila obdivuhodnou sbírku ručně psaných textů, originálních kostýmů, módy, fotografií, filmů, hudebních videoklipů, Bowieho vlastních nástrojů a přebalů alb z David Bowie Archive.Záznam zavede diváky v kinech na fascinující cestu napříč okouzlující výstavou se speciálními hosty, včetně legendárního japonského módního návrháře Kansaie Yamamota či frontmana kapely Pulp Jarvise Cockera. Publikum se tak dozví příběhy některých klíčových objektů, které dokumentují Bowieho uměleckou kariéru, od těch nejpovolanějších.Kurátoři... více...
anglicky · české titulky

David Bowie Is Happening Now

Hrají