Severský filmový podzim 2016

pátek

2. prosince 2016

pátek 2. prosince 2016 20:30

20:30

Hráč

Debutový celovečerní snímek režiséra Ignase Jonynase je velmi realistickým obrazem záchranné zdravotní služby, která dennodenně bojuje o záchranu lidských životů. Díky skvělým hereckým výkonům a naprosto famóznímu hudebnímu doprovodu kapely The Bus se z Hráče stává jedinečný filmový zážitek. Vincentas je nejlepším lékařem záchranné služby, který má jednu silnou vášeň – gamblerství. Rychle vydělané peníze ještě rychleji utrácí, a tak se brzy dostává do problémů. Rozjede tedy hru, kdy se záchranáři vsází mezi sebou o to, který z pacientů daný... více...
· české titulky

Losejas

·

2013

·

109 min

Režie

pátek 2. prosince 2016 20:00

20:00

Tak jako v nebi

Světoznámý dirigent Daniel Daréus musí náhle ze zdravotních důvodů přerušit svou kariéru. Vrací se do vesnice na severu Švédska, do místa, kde strávil své dětství. Netrvá dlouho a je požádán, aby si přišel poslechnout zkoušku kostelního sboru, který se schází každý čtvrtek na faře. Stačí přijít a dát pár dobrých rad. Takovou prosbu nelze odmítnout. Proti své vůli se Daniel stává sbormistrem. Sbor se vyvíjí a roste. Daniel si dělá přátele i nepřátele. A najde lásku.
švédsky · české a anglické titulky

Så som i himmelen

·

2004

·

132 min

Režie

pátek 2. prosince 2016 18:00

18:00

Podzim

Ingvild pracuje jako inspicientka v Národním divadle. Sní o tom, že bude psát divadelní hry, ale její život právě neodpovídá jejím představám a snům. Nesnáší herce, ale přesto si začne s populárním Jeppem. Sledujeme jejich bouřlivý vztah, který ukazuje, že láska může být krásná, napínavá, hluboce nepříjemná a velmi, velmi nebezpečná.

pátek 2. prosince 2016 17:30

17:30

Simonův vesmír

Simon trpí aspergerovým syndromem. Díky trpělivé péči svého bratra a pevně nastavenému režimu je schopen fungovat. Stav věcí naruší bratrův rozchod s přítelkyní. Simon se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou a najít bratrovi novou, dokonalou dívku.
české a anglické titulky

I rymden finns inga känslor

·

2010

·

82 min

čtvrtek

1. prosince 2016

čtvrtek 1. prosince 2016 20:30

20:30

Náplava

Třiadvacetiletá Dino hledá jako spousta dalších mladých Švédů práci v Norsku. Když Dino začne hlídat děti a uklízet ve středostavovské rodině, setká se s úplně novou realitou. Během několika málo letních týdnů se její život radikálně změní a ona se ocitne ve středu nečekaného milostného trojúhelníku. Film se zaměřuje i na proměnu mocenské rovnováhy mezi Norskem a Švédskem, kdy se mnoho Švédů stalo součástí nové pracující třídy v Norsku.

čtvrtek 1. prosince 2016 20:00

20:00

Ten, koho se bojíš

Když se Michael rozhodne zapsat do lékařského testu na nová antidepresiva, vypadá vše jen jako výzva pro znuděného usedlého muže středních let, který si před časem dal pauzu v práci a chce se soustředit na svůj vnitřní rozvoj. Naneštěstí se u tohoto léku objeví výrazné vedlejší účinky a testování je proto zrušeno. Michael se ovšem odmítá vzdát svého nově získaného smyslu pro klid a sebekontrolu, které mu právě tento lék poskytl, a proto se rozhodne v experimentu pokračovat na vlastní... více...

čtvrtek 1. prosince 2016 18:00

18:00

Hotel

Erika má všechno: dobrou práci, peníze, spoustu přátel a úžasný vztah. Dokud se to nezhroutí. Najednou perfektní život nic neznamená a Erika ztrácí kontrolu nad svými pocity. Začne chodit na skupinovou terapii, kde se setkává s dalšími lidmi, kteří mají problémy. Skupina se rozhodne, že spolu odjedou na dovolenou do hotelu, kde je nikdo nebude znát a kde si budou moct dělat to, co chtějí.

čtvrtek 1. prosince 2016 17:30

17:30

Rosita

Johannes bydlí se svým otcem Ulrikem v rybářském městečku a vůbec není nadšený z toho, že by měl pracovat ve stejné továrně jako jeho otec. Aby zahnal svoji samotu, pozve si ovdovělý Ulrik, jako mnoho dalších v městečku, z Filipín Rositu. Protože ale neumí moc anglicky a Rosita zase dánsky, ujme se Johannes role tlumočníka. Ale brzy k sobě začnou mladík a jeho nevlastní matka cítit něco víc.

středa

30. listopadu 2016

středa 30. listopadu 2016 20:30

20:30

Dům

Duchařský film z 2. světové války. Sledujeme dva německé vojáky s jedním norským, který je jejich zajatec. Skandinávská zima dokáže být chladná a nehostinná, ale naštěstí se objeví dům. To, co nejdříve vypadá jako teplé a klidné útočiště, se změní v něco úplně jiného...

středa 30. listopadu 2016 20:00

20:00

Tak už mě sakra polib, pitomče

Tale vede mládežnickou ochotnickou skupinu a každý rok společně uvádí revue s kytarou a ve zvířecích kostýmech. Ale Tale si usmyslí, že mají na víc, a dokáže prosadit hru mezinárodně uznávaného dramatika Jona Fosseho. Známý norský herec, který se právě nachází uprostřed své životní krize a tím pádem i v okolí, se neochotně uvolí, že je bude režírovat. Ovšem za jistých podmínek. Rozhodne se, že do hlavní mužské role, jako partnera Tale, obsadí Vegarda, kapitána místního fotbalového týmu a naprostého idiota.
české a anglické titulky

Kyss meg for faen i helvete

·

2013

·

93 min

středa 30. listopadu 2016 18:00

18:00

Korunovační klenoty

České titulky + English subtiltes English synoposis bellowPřečtěte si profil věnovaný Alicii Vikander v našich novinách, nebo v pdf zde!Mladá žena Fragancia je obviněna z pokusu o vraždu Richarda Perssonna, syna majitele továrny na výrobu bot. Je zatčena a během výslechu odhaluje příběh svého nevšedního a mnohdy těžko uvěřitelného života. Sledujeme ji od jejího útlého dětství v sice harmonické, ale chudé rodině, přes setkání se svou životní láskou Peterssonem-Jonssonem, hráčem ledního hokeje, až do osudné noci, kdy celý příběh teprve... více...
české a anglické titulky

Kronjuvelerna

·

2011

·

120 min

Režie

středa 30. listopadu 2016 17:30

17:30

Neplač pro mě

Pål má velký sen: být muzikantem. Ví to jeho přátelé z dětství, Lena a Johnny. Ví to i jeho dědeček Rolle, který by byl ale radši, kdyby si Pål našel pořádnou práci. Ukazuje se, že hlavním problém pro splnění svého snu je Pål sám, který zpanikaří pokaždé, když je v sázce nejvíc.

úterý

29. listopadu 2016

úterý 29. listopadu 2016 20:30

20:30

Co nikdo neví

Thomasova sestra Charlotta se utopí při plavání. Když Thomas prochází její věci, objeví důkazy o tom, že jejich otec pracoval pro tajnou službu. Vypadá to, že se Charlotta o věci snažila zjistit víc a její smrt může s prací zemřelého otce souviset.

úterý 29. listopadu 2016 20:00

20:00

Ten, koho se bojíš

Když se Michael rozhodne zapsat do lékařského testu na nová antidepresiva, vypadá vše jen jako výzva pro znuděného usedlého muže středních let, který si před časem dal pauzu v práci a chce se soustředit na svůj vnitřní rozvoj. Naneštěstí se u tohoto léku objeví výrazné vedlejší účinky a testování je proto zrušeno. Michael se ovšem odmítá vzdát svého nově získaného smyslu pro klid a sebekontrolu, které mu právě tento lék poskytl, a proto se rozhodne v experimentu pokračovat na vlastní... více...

úterý 29. listopadu 2016 18:00

18:00

Srdce lehkosti

Britští herci se rozhodli nacvičit hru Henrika Ibsena Paní z moře a odjíždí na Severní pól. Ačkoli si mysleli, že to bude snadný úkol, brzy jsou zahlceni surrealistickým prostředím a nikdy nekončícím denním světlem.
české a anglické titulky

Heart of Lightness

·

2014

·

107 min

Režie

úterý 29. listopadu 2016 17:30

17:30

Jackpot

České titulky + English subtiltes English synoposis bellowSevřený scénář, napsaný režisérem Martensem podle předlohy Joa Nesbøho, diktuje sledu černohumorných eskapád v Jackpotu přímo ztřeštěné tempo. Příběh plný neuvěřitelných zvratů začíná divokou přestřelkou ve striptýzovém baru a dále sleduje policejní vyšetřování prokládané flashbacky Oscara, hlavního svědka i možného podezřelého. Ty dokreslují jeho vlastní verzi toho, jak se ocitl na místě činu, vyděšený, zakrvavený a zavalený mrtvolou mohutné ženy. Oscar dohlíží v jakémsi norském maloměstě poblíž švédských hranic na partičku bývalých trestanců,... více...
české a anglické titulky

Arme Riddere

·

2011

·

86 min

pondělí

28. listopadu 2016

pondělí 28. listopadu 2016 20:30

20:30

Kola versus auta

São Paulo, Los Angeles nebo Toronto jsou známé svou problematickou dopravní politikou. Dokument sleduje, jak se pro řadu jedinců stala východiskem městská cyklistika a jak spolu se zvyšujícím se počtem cyklistů sílí po celém světě občanské iniciativy na jejich podporu. Film se dotkne situace ve městech, kde se kola stala převažujícím dopravním prostředkem (Berlín, Amsterdam či Kodaň).
české a anglické titulky

Bikes vs Cars

·

2015

·

88 min

pondělí 28. listopadu 2016 20:00

20:00

Jsem tvá

Mina je svobodná matka. Hledá lásku a má několik vztahů s různými muži, ale ty nikdy dlouho nevydrží. Pak se setká s Švédem Jesper a oba dva se do sebe bláznivě zamilují. Mina se spolu se svým 6-letým synem přestěhuje z Osla do Švédska, aby bydlela u Jespera, ale Jesper není připraven na rodinný život. Mina chce zachránit lásku, ale musí zajít daleko, aby zjistila, co vlastně láska znamená.
norsky · české a anglické titulky

Jeg er din

·

2013

·

96 min

Režie

pondělí 28. listopadu 2016 18:00

18:00

Idealista

Film o nejutajovanější kapitole dánských dějin 20. století. V roce 1968 v Grónsku havaroval americký bombardér B-52, který vezl čtyři atomové bomby. O 20 let později mladý rozhlasový novinář navštíví jednoho z dělníků, který tenkrát odstraňoval škody a jež mu poví o záhadných smrtelných chorobách, na které umírají jeho kolegové z té doby.

pondělí 28. listopadu 2016 17:30

17:30

Povídky ze Stockholmu

Životní osudy pěti lidí se zkříží během několika deštivých dní ve stoskholmské metropoli. Johan se ze všech sil snaží o vydání svého rukopisu. Thomas dělá poskoka na Ministerstvu financí. Asociální workoholička Jessica se vyrovnává se zamítnutím adopce. Douglas je nadaný herní vývojář, který se snaží zachránit zoufalou Annu, v cestě mu ale stojí jeho despotický otec. Jejich životy navždy změní náhlý výpadek proudu.