Projekt 100

Projekt 100 po letech změnil formát a vrátil se ke kolekci filmů, tentokrát definovaných vybraným žánrem. Pro první ročník takto koncipované kolekce byl vybrán žánr sci-fi. Společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix).

A pozor! Němou Cestu na Měsíc doprovodí živě hudebník Pandoo!

pondělí

18. září 2017

pondělí 18. září 2017 20:30

20:30

Matrix

Thomas A. Anderson vede dvojí život. Přes den je průměrným programátorem v nadnárodní společnosti, který poctivě platí daně a pomáhá své domácí s odpadky. V noci se z něj stává počítačový hacker známý jako Neo. Už dlouho mu vrtá hlavou podezření, že se světem je něco v nepořádku, ale skutečnost se vymyká i jeho nejbujnějším představám.

neděle

17. září 2017

neděle 17. září 2017 18:00

18:00

Cesta na Měsíc + Podivuhodná cesta + koncert Pandoo

Film je uváděn s živým hudebním doprovodem hudebníka Pandoo a po filmu následuje jeho koncertČlenové astronomického klubu se scházejí, aby si vyslechli přednášku profesora Barbenfouillise. Ten jim popisuje svůj záměr objevné cesty na Měsíc. Prvotní rozpačité reakce vystřídá touha po poznání. Pánové ze svých řad vyberou pět členů výpravy, která se pod vedením profesora Barbenfouillise vydá do dílen, kde dělníci vyrábějí vesmírnou raketu ve tvaru nábojnice. Po slavnostním vzletu rakety se rázem ocitají na Měsíci, kde objevují pohled na planetu... více...

sobota

16. září 2017

sobota 16. září 2017 20:30

20:30

Brazil

Příběh filmu se odehrává „kdesi ve 20. století“ v totalitní společnosti, která pod záminkou boje proti terorismu převzala kontrolu nad soukromím svých občanů. Hlavní postavou je vládní úředník Sam Lowry, snílek, kterému se z neutěšené reality daří unikat prostřednictvím snových představ. Zvrat v jeho životě nastane ve chvíli, kdy potká v reálném světě Jill, dívku ze svých fantazií. Obě roviny příběhu se začnou prolínat. Z nesmělého muže, který se nechce do ničeho zaplést, se postupně stává rebel bojující proti systému za záchranu milované ženy.

čtvrtek

14. září 2017

čtvrtek 14. září 2017 20:30

20:30

Planeta opic

Píše se rok 1972. Po šesti měsících letu vesmírem se kapitán Taylor přidává ke zbytku posádky (Dodge, Landon a Stewartová) a ukládá se k hibernaci. Zatímco na planetě Zemi uplynulo 700 let, posádka cestující rychlostí světla nezestárla ani o rok. Probouzejí se o 2000 let později, v roce 3978, když ztroskotají na neznámé planetě, kterou ovládají inteligentní opice pořádající hony na primitivní lidi. Kapitánu Taylorovi se jako jedinému podaří vyváznout bez újmy na zdraví, vězení se ale stejně nevyhne. Všimne... více...
anglicky · české titulky

Planet of the Apes

·

1968

·

112 min