Přehlídka filmů Kelly Reichardt

Kelly Reichardt v rámci své více než dvacetileté kariéry patří ke špičce „amerických indies“ a reprezentuje, co je na filmech mimo velká studia tak zajímavé a skvělé. Její filmy jsou minimalistické a přesto silné, se skvělým hereckým obsazením, které na sebe však nepoutá zbytečnou pozornost. Prostě filmy, jaké běžně v kinech nevídáte a Amerika, jak ji rozhodně neznáte.

úterý

10. května 2016

úterý 10. května 2016 20:30

20:30

Noc přichází

Tři environmentalisté plánují vyhodit do povětří hydroelektrickou přehradu. Útok vede Josh (Jesse Esenberg), takřka sociopat pracující na farmě v Oregonu. Pomáhá mu nonkonformní Dena (Dakota Fanning) a bývalý mariňák Harmon (Peter Sarsgaard). Film pracuje s některými konvencemi thrilleru, ale ve svém jádru zůstává hlavně nepříjemným psychologickým dramatem.

úterý 10. května 2016 18:00

18:00

Wendy a Lucy

Zřejmě nejznámější film Kelly Reichardt je příběhem dívky Wendy (Michelle Williams), které se rozbije auto kdesi na maloměstě při její cestě na Aljašku. Zároveň se jí ztratí fenka Lucy a ona se tedy rozhodne zůstat ve městě, dokud ji nenajde.

pondělí

9. května 2016

pondělí 9. května 2016 20:30

20:30

Zkratkou v Oregonu

Netradiční western se odehrává v roce 1845 po otevření Oregonské cesty. Tři rodiny cestují na západ vedeni průvodcem Meekem, který zná zkratku. Nebo to alespoň tvrdí, ale dá se mu skutečně důvěřovat? Všichni se musí rozhodnout, co udělat dál. Zvlášť když se objeví Indián, jenž zná správnou cestu… Zkratkou v Oregonu rozhodně není žádný film s Johnem Waynem, nečekejte železnici a pokrok. Cesta je špinavá a rodiny trpí žízní a únavou. Navíc pohled, který nám snímek předkládá, je ryze ženský.

pondělí 9. května 2016 18:00

18:00

Řeka trávy

Originální variace na příběh Bonnie a Clydea. Cozy je znuděná žena v domácnosti, která se jednoho dne potkává v baru s Leem. Flirtují, vlezou do cizího bazénu a (možná?) zabijí muže. Ocitnou se na útěku, kdy ale nejsou nikdy zcela schopní utéct ospalé oblasti Everglades. Film balancuje mezi komedií a dramatem a jeho vyprávění je právě tak apatické jako nezvykle fascinující. Debut Kelly Reichardt je uváděn v nové remasterované kopii.