Ozvěny Japonského jara

V Olomouci se letos konal již 15. ročník přehlídky japonské kultury, festival Japonské jaro, tentokrát v duchu podtitulu Země prchavé krásy. Pokud jste se nestihli zastavit, nesmutněte, festivalové ozvěny právě dorazily do Artu! Tedy, aspoň ty filmové.

čtvrtek

4. dubna 2019

čtvrtek 4. dubna 2019 20:30

20:30

Dělící pruh

Dělící pruh je snímek Takumiho Šimomukaie zasazený do blízké budoucnosti. Píše se rok 2027 a v Japonsku již umělá inteligence pronikla do každodenního života lidí. Snem mladé státní zástupkyně Jonago je práce na kriminálním oddělení, začíná však pracovat v dopravní sekci. Podmínkou pro získání vysněného místa je obhájení případu zabití, což se ale v době, kdy všichni jezdí autonomně řízenými vozy, jeví jako nemožné. Jonago se nevzdává a začíná starý případ vyšetřovat, načež se jí palubní počítač MACO 2 přizná,... více...

čtvrtek 4. dubna 2019 18:00

18:00

Zloději

Osamu je gastarbajtr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Do rutiny krádeží zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkoně. Osamu se rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny zlodějů a zpochybnění toho, co vlastně pod pojmem... více...
japonsky · české titulky

Manbiki kazoku

·

2018

·

121 min

středa

3. dubna 2019

středa 3. dubna 2019 20:30

20:30

Sbohem, úžasný válečníku Together-V

Tadaši Nakano má jedno velké tajemství – je totiž slavný superhrdina, úžasný válečník Together-V. Poté, co Tadaši porazí zlou organizaci Death Black, si po dlouho zuřícím boji užívá zaslouženého klidu. Ten však naruší novinový článek ostře kritizující jeho hrdinské činy, a aby toho nebylo málo, konfrontuje ho příšerák Chameleol. Ne však kvůli odplatě, jak by se mohlo zdát, ale proto, aby Tadašimu prozradil tajemství, které obrátí celý jeho svět vzhůru nohama. (Japonské jaro)
japonsky · české titulky

Sbohem, úžasný válečníku Together-V

2018

·

76 min

středa 3. dubna 2019 18:00

18:00

Po bouři

Mistrovské japonské rodinné drama o marnotratném muži, který hledá cestu ke svému malému synovi a bývalé ženě.Rjota je marnotratný syn, špatný otec a zkrachovalý spisovatel. Úspěch má dávno za sebou, a tak si přivydělává drobnými špinavými kšeftíky jako soukromé očko. Je rozvedený a ke svému jedenáctiletému synovi Šingovi nachází cestu jen horko těžko. Exmanželka Kjoko už začala nový život a na Rjotu se dívá spíše jako na vzdálenou vzpomínku. Odcizenou trojici ale jednoho večera svede dohromady blížící se tajfun.

Umi yori mo mada fukaku

·

2016

·

117 min