Nejlepší filmy roku podle Kina Art 2018

14.–17. 1. 2019

Máte pocit, že už se dobré filmy netočí? Tak to málo chodíte do kina nebo vstáváte jen levou nohou, protože opak je pravdou. A my jsme jako každý rok připravili přehlídku z toho, co se líbilo třeba nám, pracovníkům Kina Art. Není tam bohužel vše, co bychom vám chtěli ukázat, ale i tak vás čeká velmi kvalitní divácký zážitek nebo skvělá šance doplnit si mezery.

čtvrtek

17. ledna

čtvrtek 17. ledna 20:30

20:30

Nikdys nebyl

Hlavního hrdinu poznáváme uprostřed jeho pokusu o sebevraždu. Joe pracoval jako agent FBI pro boj s prostitucí, bojoval v Afghanistánu a měl taky zatraceně špatné dětství. Nejnovější jeho misí je přivést zpět nezletilou dceru senátora, která byla unesena a donucena pracovat v nevěstinci. Fascinující psychologický thriller o pomstě natočila britská režisérka Lynne Ramsay (Musíme si promluvit o Kevinovi, Chytač krys) a hlavní roli ztvárnil Joaquin Phoenix.
anglicky · české titulky

You Were Never Really Here

·

2017

·

95 min

Režie

čtvrtek 17. ledna 18:00

18:00

Všechno bude

Všechno bude. Cena za režii z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už byla. Oscar, na kterého byl třetí celovečerní počin slovinského režiséra Olma Omerzu vyslán za Českou republiku, možná bude. A o čem je? O možná předčasně dospívajících mladistvých, jak je pro tvůrce snímků jako Příliš dlouhá noc a Rodinný film typické. Oproti dvěma předchozím titulům se žánrově nejedná ani o sociální drama, ani o (deko)konstrukci rodinné podívané, nýbrž o road movie o dvou outsiderech (14letý Mára a 12letý... více...

středa

16. ledna

středa 16. ledna 15:30

15:30

Králíček Petr

Králíček Petr a jeho kamarádi se často zatoulávají do okolních zahrad, aby si přilepšili nějakou tou mrkvičkou. Když však umře starý pán McGregor a místo něj se nastěhuje jeho příbuzný, nastane zvířátkům pravý boj o "jejich" zahradu. Jeden z nejkouzelnějších dětských snímků poslední doby kombinuje hraný film s animovanými postavičkami.

úterý

15. ledna

úterý 15. ledna 20:30

20:30

Nit z přízraků

Nit z přízraků je po Hříšných nocích, Opilí láskou, Až na krev a Mistrovi dalším filmem, ve kterém režisér a scenárista Paul Thomas Anderson vypráví o obsesivním a své profesi oddanému muži, jenž je konfrontován s vnějším světem a svým žebříčkem hodnot. Nahlíží do poválečného Londýna, kde On – módní návrhář šatů pro společenskou smetánku Reynolds Woodcock – pozná Ji – servírku Almu. Co se zdá jako výchozí bod romance o dvou lidech z různých společenských vrstev, se promění v... více...

úterý 15. ledna 18:00

18:00

Já, Tonya

Krasobruslení je nejkrásnější ze všech sportů. Ale kromě toho, že je krásné, je to také hrozná dřina - nestačí jen vypadat hezky, musíte také skákat nejméně dvojité axly (a snažit se o trojitý). Američanka Tonya Harding byla skvělá po technické stránce, ale měla problém s prezentací - nebyla dostatečně jemná a křehká dívka (a nikdo ji navíc neměl rád). Černá komedie vypráví skutečný příběh Tonyi (Margot Robbie), kterou si bohužel lidé nepamatují kvůli vynikajícím sportovním výkonům, ale hlavně kvůli skandálu souvisejícím s útokem na soupeřku.

pondělí

14. ledna

pondělí 14. ledna 20:30

20:30

The Florida Project

Ráj existuje. Nachází se na Floridě. Na dohled od Disney World, kolem míst s názvy jako motel Magic Castle Inn, v pohádkové banalitě, v růžových tónech takřka dokumentární pohádky, kde se potlouká parta šestiletých capartů a plní se sen něžnému Willemu Dafoemu. Film od Seana Bakera, tvůrce vánoční pohádky vyprávěné černýma trans holkama Tangerine.
anglicky · české titulky

The Florida Project

·

2017

·

115 min

Režie

pondělí 14. ledna 18:00

18:00

Ztratili jsme Stalina

V březnu jsme v (No) Artu přivítali Básníka, který málem zabil Hitlera, v dubnu a v dalších měsících se dozvíme, jaké to je, když jsme Ztratili Stalina. Nesmlouvavou, hvězdně obsazenou (Jeffrey Tambor, Steve Buscemi, Michael Palin, Olga Kurylenko), nadčasovou a geograficky neomezenou satiru o pokrytectví a bezpáteřnosti politické moci režíroval Armando Iannucci, který už Británii o politice svým britcomem sdělil, že Je to soda.