Muzejní noc 2019

Kino Art Radnická 4

VSTUPNÉ: zdarma Otevřeno: 16:00–00:00

Je báječné mít artové kino v centru a nejvíc báječné je mít ho obklopené výstavou současného umění. Kino Art dočasně působí v prostorách Galerií TIC, kde si pro vás na Muzejní noc připravilo tento skvělý program:

16:00—20:00 archivní pásmo dětských animovaných filmů

Vemte vaše ratolesti na kouzelné pohádky z pera Jiřího Trnky nebo Hermíny Týrlové a držte s nimi palce bandě zvířátek děsících loupežníky nebo se zasmějte u příběhů brouka Pytlíka, který všude byl, všechno zná a všechno umí! (A můžete se přijít podívat, i když už několik let slavíte -cet.)

20:00 Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry

Procestujte s námi jedenáct zemí východní a střední Evropy, ve kterých se setkáte s krásnými paneláky, pomníky, betonovými pilíři a další nepřehlédnutelnou architekturou z období 50.–80. let.

21:15 Kingdom Come: Deliverance — komentované hraní na plátně s historičkou 18+

Hra studia Warhorse se odehrává ve středověkém Posázaví. Jak věrně se podařilo zobrazit církev a jaký vlastně vedli příslušníci kléru život, se dozvíte od mediavelistky Zuzany Lukšové. Připraveno ve spolupráci s festivalem Gamer Pie. Vhodné od 18 let!

Po celou dobu v provozu bar!

Galerie TIC Radnická 4 VSTUPNÉ: zdarma Otevřeno: 18:00–24:00

Poslední vstup ve 23:30

Aktuální výstavy

Imrich Vanek ... když keramika nebyla cool ani trendy / Galerie U Dobrého pastýře

F4-F1 / David Přílučík / Galerie mladých

Zlatý řez / Richard Loskot / Galerie Kontext

Program

18.00–23.00 Otevřená lekce sochařství

V návaznosti na výstavu věnovanou památce sochaře Imricha Vaneka, budou mít návštěvníci galerie možnost, zúčastnit se veřejné výuky figurálního sochařstv – modelování podle živého modelu. Do lekce se můžete zapojit kdykoli během jejího trvání. Účast není podmíněna věkem ani sochařskými zkušenostmi.

Rezervace místa na: janeckova@ticbrno.cz

sobota

18. května 2019

sobota 18. května 2019 21:15

21:15

Kingdom Come: Deliverance očima historičky (a hraní na plátně)

Hrát videohry není už jen zábavou nerdů a podivínů. Hraní je cool, zvlášť, když si ho můžete užít na filmovém plátně. Nechte se přesvědčit o tom, že hry jsou komplexní médium, které vás můžou uchvátit nejen svou audiovizuální stránkou, ale třeba i narativem. Také se díky nim můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí, například o historii. Hra studia Warhorse se odehrává ve středověkém Posázaví. Jak věrně se podařilo zobrazit církev a jaký vlastně vedli příslušníci kléru život, se dozvíte od mediavelistky Zuzany Lukšové. Pouze od 18 let!Pořádáno ve spolupráci s festivalem Gamer Pie

sobota 18. května 2019 20:00

20:00

Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry

Série deseti krátkých experimentálních filmů Na věčné časy - Relikty architektury socialistické éry utváří audiovizuální mozaiku, která mapuje poválečnou architekturu socialistické éry v jedenácti zemích východní Evropy (Moskva, Berlín, Bratislava, Budapešť, Bukurešť, města v Polsku, České republice, Srbsku, Kosovu a Albánii, a v Bulharsku). Časově pokrývá počátky stalinistické architektury, sorelu, přes brutalismus, high-tech a socialistickou modernu až do zlomového roku 1989. (FamuFest)

Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry

·

2017

·

57 min

sobota 18. května 2019 16:00

16:00

Archivní pásmo dětských animovaných filmů

16:00 - 20:00O ZLATÉ RYBCE (režie: Jiří Trnka, 1951)Pohádka o kouzelné rybce, rybáři a jeho chamtivé ženě.POHÁDKA NA ŠŇŮŘE (r. Hermína Týrlová, 1986)Příběh rozpustilých dětských kalhot, zástěrky a dupaček, sušících se na šňůře.ZVÍŘÁTKA A PETROVŠTÍ (r. Jiří Trnka, 1946)Kreslená pohádka o dobrodružství zvířátek, která v lese vyděsí loupežníky.AUTÍČKOVÁ ROMANCE (r. L. Kadleček, 1990)Groteska o třech autíčkách, lásce na první pohled a souboji ze žárlivosti.ZASADIL DĚDEK ŘEPU (r. Jiří Trnka, 1945)Kreslená pohádka o dědkovi a jeho veliké, převeliké řepě.JAK SI JAKUB... více...