MittelCinema Fest

12.–13. 12. 2016

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016. Filmový festival nabízí nejnovější filmová díla italské kinematografie. Čeští diváci a milovníci italské kultury se mohou těšit na zajímavý program napříč žánry v pečlivé dramaturgii Istituto Luce Cinecittà. Příběhy, které filmy vyprávějí, představují průřez různými aspekty současné italské společnosti, které jsou odkrývány a analyzovány, a to i ironickým a komediálním způsobem.

úterý

13. prosince 2016

úterý 13. prosince 2016 20:30

20:30

Neoddělitelné

Siamská dvojčata Daisy a Viola, jimž bude brzy 18 let, žijí na předměstí Neapole. Díky nádherným hlasům vystupují na svatbách a křtech, čímž zajišťují živobytí pro celou rodinu. Jejich otec, který je využívá, aby vydělávaly peníze, je však drží v izolaci od vnějšího světa. Když se jedna z dívek poprvé zamiluje, převrátí se jim život a zjistí, že mohou být od sebe odděleny.

úterý 13. prosince 2016 18:00

18:00

Zastavárna

Lidé zanechávají v zastavárně své věci, jež jako symbolický inventář krize čekají na odkoupení nebo vydražení. Na tomto pozadí se prolínají tři příběhy morálního dluhu. Sandra, mladá transsexuálka v ekonomicky i citově složitém období, zastaví kožich od svého bývalého milence. Seznámí se tak s nesmělým prodavačem Stefanem, jenž v ní vyvolá milostnou touhu. Důchodce Michele požádá příbuzného o půjčku, již je nucen splácet krátkodobou výpomocí při obchodování s kradenými věcmi. Mezi každodenními přešlapy a těžkostmi nabere jeho osud neočekávaný obrat, prolne se se životy Sandry a Stefana.

pondělí

12. prosince 2016

pondělí 12. prosince 2016 20:30

20:30

Sladké sny

Sladké sny je příběh pracného hledání pravdy a zároveň strachu z ní. Třicátého prvního prosince ráno spatří sotva devítiletý Massimo na chodbě bytu svého otce, podpíraného dvěma muži: jeho matka zemřela. Massimo vyroste a stane se novinářem. Po návratu z Bosny, kam byl svými novinami vyslán, se ho zmocňují panické stavy. Jde do nemocnice, kde se setká s Elisou. Šéfredaktor jeho novin mu svěří rubriku „Dopisy čtenářů“; příběhy, s nimiž se mu lidé svěřují, a blízkost Elisy mu pomohou dobrat se pravdy o svém dětství a své minulosti.