Malujeme Art

Kino v galerii si o to zkrátka říkalo. Tak ať už máte či nemáte slabost pro ďábelské tahy štětcem, vůni oleje a rozhárané duše, určitě dokážete ocenit přehlídku filmů o malířích, kterou jsme pro vás nachystali. A samozřejmě vás čekají samá velká jména! Paul Gauguin malující vnadné Polynésanky ve filmu Guaguin, Jean Renoir malující něžné zrzky ve filmu Renoir, Egon Schiele malující nezletilé dívky ve filmu Schiele a nakonec Vincent van Gogh, malující obilí ve filmu S láskou Vincent, protože ne každý malíř má fobii z oblečených žen. A když už budete u nás, můžete hned v Galerii TIC načerpat radost ze současného umění!

pátek

11. května 2018

pátek 11. května 2018 18:00

18:00

Egon Schiele

Počátkem 20. století patří Egon Schiele k nejprovokativnějším umělcům ve Vídni. Inspirací jsou mu ženy, zvláště jeho mladší sestra Gerti a také Wally, jeho jediná velká láska, jíž zvěčnil na obraze „Smrt a dívka“. Když 1. světová válka ohrožuje Schieleho uměleckou svobodu, rozhodne se svou lásku pragmaticky obětovat.
německy · české titulky

Egon Schiele: Tod und Mädchen

·

2016

·

110 min

Režie

čtvrtek

10. května 2018

čtvrtek 10. května 2018 18:00

18:00

Renoir

Renoir, Gauguin i Egon Schiele preferovali odlišné umělecké směry, co se týče jejich maleb (Renoir byl impresionista, Schiele později expresionista, Gauguin postimpresionista, primitivista a symbolista). Jedno měli ale společné, a to vedle lásky k malování i lásku k ženám, které měly vliv na jejich tvorbu. Gauguin na Tahiti portrétoval svou ženu Teheru, Schiele nakreslil nepřeberné množství aktů… a Andrée se stala modelkou a milenkou Renoira poté, co mu zemřela žena, jeho syn byl zraněn v boji a on sám trpěl... více...