Ibérica 2022

pátek

24. června

pátek 24. června 20:15

20:15

Běloby

Film o malých, ale důležitých radostech, selháních a dobrodružstvích, ale i omezeních mexické současnosti. Tomás má světlejší pleť než jeho starší bratr a lidé mu to nezřídka předhazují. Fede zvaný Sombra žije na jihu, kam za ním bratr přijede, když už si s ním jejich matka neví rady. Ve městě se zrovna konají studentské demonstrace, které však bratry míjejí, nejen proto, že své síly v jinak ospalých dnech zaměřili na hledání tajemného hudebníka, o němž se říká, že trpí cirhózou... více...

čtvrtek

23. června

čtvrtek 23. června 20:30

20:30

Tenká žlutá linie

Toña Marqueze nahradil pes a on po jedenácti letech ve funkci nočního hlídače vrakoviště dostal výpověď. V neodmyslitelném klobouku se vydává hledat práci, které se na mexickém venkově mužům v jeho věku příliš nedostává. Setkání se starým známým ale přinese příležitost a Toño a čtveřice chlapů se pouští do díla: pod pálícím sluncem malují žluté čáry na 217 kilometrů silnice vinoucí se krásnou i nehostinnou krajinou. Jejich road movie plyne rychlostí kilometr za hodinu a s nostalgickou upřímností zkoumá vznikající přátelství mužů, z nichž každý měl své důvody tuto cestu podniknout. (Febiofest)
španělsky · anglické titulky

La delgada línea amarilla

·

2019

·

95 min

středa

22. června

středa 22. června 20:15

20:15

El otro Tom

A mother may lose custody of her son because she refuses to medicate his ADHD.

úterý

21. června

úterý 21. června 20:15

20:15

Čínský bufet

Melancholická komedie upoutá pozornost už úvodní bizarní scénou. Po pádu vyděšené krávy z letadla se dějiště přesouvá z Číny do Argentiny, kde mrzoutský dobrák Roberto čelí osamělosti a nudě kousavými poznámkami na účet okolí a vystřiháváním absurdních historek z novin. Setkání s neznámým ztraceným Číňanem pozvolna odhaluje Robertovu opravdovou povahu a rozverný i smutný snímek zálibou v historkách i hudebním podkresem několikrát připomene Amélii z Montmartru. Vděčné divácké motivy tu však mají svou logiku, líbivost nikdy není samoúčelná.

pondělí

20. června

pondělí 20. června 17:45

17:45

Polvo

Just before crashing, a drug cartel pilot drops a shipment of cocaine in San Ignacio, a small town in the middle of nowhere. The cartel's boss sends El Chato to retrieve it. Turns out that that San Ignacio is El Chato's hometown, a place he hasn't set foot in over ten years. Not only has El Chato got to figure out how to find and gather 500 packages of cocaine, but he's also got to face all the people he left behind.