Future Gate

Časem prověřené legendy, speciální verze kultovních snímků, pečlivě vybrané novinky žánru i na zahraničních festival oceněné filmy. Třetí ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate přináší již tradičně na filmové plátno řadu zajímavých snímků. Letošním tématem festivalu je hrdinství a všechny jeho podoby.

Ripleyová, vesmírný kadeřník Kenny nebo Rick Deckard – festival již třetím rokem umožňuje fanouškům science fiction potkat fascinující hrdiny i antihrdiny budoucnosti. Ti statečně bojují s technikou, mimozemšťany, časem a mnohdy hlavně sami se sebou. Hrdinství má zkrátka mnoho tváří. Přijďte se na ty nejlepší podívat i na letošní festival sci-fi filmů Future Gate.

Těšit se můžete na BLADE RUNNER, legendární sci-fi, které dodnes nebylo překonáno. Pokračujeme v promítání legendární ságy Alien, uvedeme třetí díl VETŘELEC 3 režiséra Davida Finchera v rozšířené, o 25 minut delší, verzi. Dále uvidíte TURBO KID, ze zahraničních festivalů cenami ověnčenou novinku. Finskou sci-fi komedii LOVEMILLA i japonské anime VESMÍRNÝ PIRÁT KAPITÁN HARLOCK. Festival zahájí výborné australské drama TERMINUS a ukončí přehlídka krátkých sci-fi filmů s českou účastí.

Jedinečnou atmosféru zajistí speciální dekorace a fanoušci v kostýmech svých oblíbených hrdinů. Čekají vás i tématické přednášky a besedy se zajímavými hosty.

Přijďte na festival a poznejte hrdiny budoucnosti!

Online prodej zahájen. Za 400 Kč je přímo na pokladně Kina Art k dispozici také permanentka na celý festival. Předplatitelé dostanou k permanentce stylový technodárek (k vyzvednutí na festivalovém stánku od 17. 3.).

neděle

20. března 2016

neděle 20. března 2016 18:00

18:00

Turbo Kid

Země roku 1997 není zrovna příjemné místo. Po zničující jaderné válce je lidstvo uvrženo do nekončící zimy, hromad odpadků a tísnivého nedostatku pitné vody. Ještěže má Kid svého walkmana, BMXko a svoje oblíbené komiksy. I díky nim (a taky spešl hi-tech obleku) a hlavně kvůli tajemné dívce Apple se nakonec z toho osamělého, opuštěného introverta může stát superhrdina, který se postaví sadistickému Zeusovi, který terorizuje to, co na Zemi zbylo z lidské společnosti. Užijte si krvavou jízdu za spravedlností v rytmu našláplých osmdesátek i nějaký ten románek člověka s robotem!

sobota

19. března 2016

sobota 19. března 2016 20:00

20:00

Blade Runner

Po projekci bude následovat debata s Kamilem Filou a a Radomírem D. Kokešem.Úkolem samotářského detektiva Ricka Deckarda je stopovat a eliminovat replikanty, kteří jsou k nerozpoznání od lidí a na Zemi nemají co pohledávat. Během svého pátrání za skupinou rebelských replikantů se vypraví i do Tyrell Corporation, koncernu, jenž replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, která je o svém lidství zcela přesvědčená, ačkoliv skutečným člověkem není. Deckard na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení s... více...

sobota 19. března 2016 18:00

18:00

Vesmírný pirát kapitán Harlock

Země i celý vesmír jsou lidskou rasou zcela vytěženy. Úpadek společnosti je plném proudu, vstup na Zemi je zapovězen, protože je modrá planeta považována za svaté místo. Osobitý kapitán Harlock však křižuje vesmírem ve snaze najít novou domovinu, nebo alespoň spravit, co lidstvo Zemi napáchalo. Jeho řešení je však poměrně radikální, odhodlává se totiž ke znovuzrození vesmíru. To se samozřejmě ostatním lidem moc nelíbí. Vám se to ale líbit bude, protože „hon“ na kapitána Harlocka, to bude velká jízda s... více...
anglicky · české titulky

Kyaputen Hârokku

·

2013

·

115 min

pátek

18. března 2016

pátek 18. března 2016 20:30

20:30

Vetřelec 3

Ellen Ripleyová sice přežije svou smrt při nouzovém přistání na planetě Fiorina 161, její démoni si ji však najdou i na tomto bohem zapomenutém místě, kam slušná společnost vyváží své nejhorší vyvrhele a zabijáky. Nejsou to ale oplzlí obyvatelé pánské věznice, co Ripleyovou straší ve snech. Její obavy dostanou konkrétní obrysy, když se na planetě začne objevovat stále více neobjasnitelných úmrtí. A Ellen Ripleyové začíná být jasné, že zubatým potvorám ještě zdaleka neukápla poslední slina. Jak ale skeptickému obyvatelstvu Fioriny vysvětlit, že to, s čím mají tu čest, dalece přesahuje jejich nejdivočejší představy?

pátek 18. března 2016 18:00

18:00

Lovemilla

České titulky + English subtiltesEnglish synoposis bellowAimo a Milla žijí u rodičů, kteří se, jako všichni alkoholici v tomto světě, každý večer mění v zombie. Přežije jejich láska i když Aimo z nedostatku sebevědomí utratí všechny jejich společné úspory určené na vlastní bydlení za robotické vylepšení své muskulatury?Aimo and Milla are living together at Milla's alcoholics-turned-zombies parents' place. They save money to move out of the house. Due to his lack of self confidence, Aimo wastes their savings to turbo-boost his muscles and tunes himself up into a robot.

čtvrtek

17. března 2016

čtvrtek 17. března 2016 20:30

20:30

Terminus

Opraváři aut z amerického zapadákova Davidovi je všechno jedno, má problém s alkoholem i se svojí pubertální dcerou a je zmítán démony kvůli smrti své ženy. Jeho život se změní, když se dotkne mimozemského organismu. Jak se ukáže, tento organismus má zvláštní schopnost. David začíná být organismem posedlý, vidí v něm jedinou možnost, jak ochránit sebe a své blízké před jadernou katastrofou, která se podle Davida kvůli válečnému konfliktu na Blízkém východě nevyhnutelně blíží. O organismus však mají samozřejmě zájem... více...