Febiofest 2017

24. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest bude mít už tradičně i svou brněnskou část. Dva dny, dva sály, osm filmů, hromada zážitků. Čeká vás italská komedie o (ne)upřímnosti (Naprostí cizinci), nezávislá komedie pro mládež (Hořkých sedmnáct), dánská kriminálka (Zabijáci z maloměsta), poslední snímek Paula Verhoevena (Elle), film ze slovenských ulic (Špína), nový Emir Kusturica (Na mléčné dráze), sedmdesátková střílečka (Křížová palba) i český film s přítomným režisérem (Jako z filmu).

středa

19. dubna 2017

středa 19. dubna 2017 20:30

20:30

Jako z filmu

Celovečerní filmový projekt vizuálního umělce Tomáše Svobody je originálním a hvězdně obsazeným experimentem. V pěti liniích představuje možnosti konceptuálního myšlení o filmu. Nejedná se o esejistickou úvahu o pohyblivém obraze ani komediální historku z jednoho letního odpoledne. Nelze jej vnímat jako záznam pracovního postupu. Není ani převyprávěným filmem. Je o životě.

středa 19. dubna 2017 18:00

18:00

Křížová palba

Boston, 1978. V opuštěném skladišti se setkávají irští gangsteři s místními překupníky zbraní a napětí by se dalo krájet. Při obchodním jednání totiž nikdo neváhá vytasit z barevných zvonáčů pistoli a střílet jako šílenec, jen aby někdo jiný neodešel s pytli plnými peněz. Originální a hvězdně obsazený kriminální thriller Bena Wheatleyho (Seznam smrti, Pole v Anglii) byl oceněn na MFF v Torontu.

úterý

18. dubna 2017

úterý 18. dubna 2017 20:30

20:30

Elle

Michèle šéfuje významné firmě vyvíjející videohry a s ledovou grácií zvládá vzpurné zaměstnance, syna s bláznivou snoubenkou, exmanžela i matku s novým gigolem. Když je ve vlastním domě brutálně napadena útočníkem v masce, začíná temně vzrušující podivná hra i v realitě. Isabelle Huppertové výkon v hlavní roli již vynesl řadu kritických cen včetně Zlatého glóbu a její první nominace na Oscara.

úterý 18. dubna 2017 18:00

18:00

Hořkých sedmnáct

Středoškolačka Nadine není zrovna královna krásy a doma i ve škole ji všechno trochu štve. Navíc její nejlepší kamarádka začala chodit s jejím bratrem. Nadine se cítí osamělá a nebýt jednoho milého spolužáka, nic by ji nebavilo. Svět kolem Nadine už se nezdá být tak hrozný, jak však dát novému kamarádovi najevo, že se jí líbí? Komedie o nástrahách dospívání Kelly Fremonové získala cenu New York Film Critics Circle.