BRNO16 2021

Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás (funguje bez jediného přerušení již od roku 1960) a je jedním z nejstarších festivalů krátkého filmu na světě. Každý říjen přináší prestižní mezinárodní soutěž a také pestrý doprovodný program plný krátkých filmů těch nejrůznějších podob. Nechybí tak ani filmy experimentální, studentské, hrané i animované, profesionální i neprofesionální, kraťasy současné i archivní. Kromě krátkých filmů rozličných žánrů přináší i diskuze, workshopy, výstavy a videoherní program.

62. ročník festivalu proběhne 13.–17. října 2021 v Kině Art na Cihlářské a prostoru NO ART na Radnické 4.

neděle

17. října

neděle 17. října 23:00

23:00

Blok soutěžních filmů 7

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ryba * NOIngrid Liavaag, 2019, 14’ Takové pěkné město * PLMarta Koch, 2019, 8’ V této zemi jsme chvíli duchové * MMChen-Wen Lo, 2019, 16’ Pokřivená * CAMathilde Delaunay, 2019, 27’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 22:00

22:00

Československá 16 III

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Jiří pes uprchlík * CZTomasz Wiński, 2019, 30’ Lístek * CZAliona Baranova, 2020, 6’ Televizní experiment * CZAnna Petruželová, 2019, 11’ Divoké bytosti * SKMarta Prokopova, Michal Blaško, 2019, 9’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 21:45

21:45

Blok soutěžních filmů 6

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Jaky Chan * CLVictor Araneda Jure, Angela Decar, 2019, 8’ Kůže * USAGuy Nattiv, 2018, 20’ V každém ohni oheň * GREfthimis Kosemund Sanidis, 2019, 24’ Zvěř * RSBojana Babić, 2019, 16’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 20:45

20:45

Československá 16 II

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Útěk * SKPavol Hirjak, 2019, 14’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ 4 dny po Vánocích * SKPeter Hoferica, 2019, 12’ Dalšia * CZDominik György, 2020, 15’ R + J * SKMartina Buchelová, 2018, 6’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 20:00

20:00

Blok vítězných filmů 2021

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Filmy budou zveřejněny po rozhodnutí porot. S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.
české titulky

neděle 17. října 19:30

19:30

Československá 16 I

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020 / 17’ Neptun * CZTereza Dodoková, 2019, 4’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019 / 19’ Sh_t happens * CZMichaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, 2019 / 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 19:15

19:15

Blok soutěžních filmů 5

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ohňostroje * RUNikita Grushin, 2020, 18’ Zkouška * IRSonia K. Hadad, 2019, 15’ Ant * USAMischa Meyer, 2018, 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 18:15

18:15

Blok soutěžních filmů 10

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Tradice * KGZhanuzak Mamytov, 2019, 13’ Černá skříňka * TRCan Deniz Atici, 2020, 15’ Luz, příběh čarodějky * CAJulie Roy, 2019, 15’ Zlatá legenda * ESChema Garcia Ibarra, Ion de Sosa, 2019, 11’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 18:00

18:00

Blok soutěžních filmů 4

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Krátký film o výchově * CLSebastián Nemo Arancibia, 2018, 19’ Intercontinental * CHLouis Hans-Moëvi, 2019, 20’ Skončím v base * CAAlexandre Dostie, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 17:00

17:00

Blok soutěžních filmů 9

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Budeš mi chybět, Gagarine * ITDomenico De Orsi, 2018, 20’ Záběr * EEOliver Remma, 2020, 12’ Hlubiny * CAAriane Louis-Seize, 2019, 22’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 16:30

16:30

Blok soutěžních filmů 3

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Otec nevěsty * GBRhys Marc Jones, 2020, 18’ Zahrádkářská kolonie * LTVytautas Katkus, 2019, 15’ Dog Days * PLZuzanna Grajcewicz, 2019, 15’ Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020, 17’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 15:45

15:45

Blok vítězných filmů 2021

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Filmy budou zveřejněny po rozhodnutí porot. S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.
české titulky

neděle 17. října 15:15

15:15

Blok soutěžních filmů 2

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Dobrou noc * GHAnthony Nti, 2019, 21’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019, 19’ Maradonovy nohy * PSFiras Khoury, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 14:30

14:30

Blok soutěžních filmů 8

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Loď * GBLouise Stern, 2018, 23’ Lucia v limbu * BEValentina Maurel, 2019, 20’ Acid Rain * PLTomek Popakul, 2020, 26’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

neděle 17. října 14:00

14:00

Blok soutěžních filmů 1

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Neptun * SKTereza Dodoková, 2019, 4’ Útěk * CNQiu Yang, 2019, 20’ Which is Witch? * FRMarie Losier, 2020, 6’ Předsvatební oslava * EGMorad Mostafa, 2020, 23’ Lursaguak. Scény ze života * ESIzibene Oñederra, 2019, 12’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota

16. října

sobota 16. října 22:00

22:00

Blok vítězných filmů 2021

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Filmy budou zveřejněny po rozhodnutí porot. S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.
české titulky

sobota 16. října 18:15

18:15

Blok soutěžních filmů 7

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ryba * NOIngrid Liavaag, 2019, 14’ Takové pěkné město * PLMarta Koch, 2019, 8’ V této zemi jsme chvíli duchové * MMChen-Wen Lo, 2019, 16’ Pokřivená * CAMathilde Delaunay, 2019, 27’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 17:00

17:00

Československá 16 II

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Útěk * SKPavol Hirjak, 2019, 14’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ 4 dny po Vánocích * SKPeter Hoferica, 2019, 12’ Dalšia * CZDominik György, 2020, 15’ R + J * SKMartina Buchelová, 2018, 6’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 15:45

15:45

Blok soutěžních filmů 2

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Dobrou noc * GHAnthony Nti, 2019, 21’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019, 19’ Maradonovy nohy * PSFiras Khoury, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 15:30

15:30

Blok soutěžních filmů 6

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Jaky Chan * CLVictor Araneda Jure, Angela Decar, 2019, 8’ Kůže * USAGuy Nattiv, 2018, 20’ V každém ohni oheň * GREfthimis Kosemund Sanidis, 2019, 24’ Zvěř * RSBojana Babić, 2019, 16’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 14:30

14:30

Blok soutěžních filmů 3

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Otec nevěsty * GBRhys Marc Jones, 2020, 18’ Zahrádkářská kolonie * LTVytautas Katkus, 2019, 15’ Dog Days * PLZuzanna Grajcewicz, 2019, 15’ Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020, 17’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 14:15

14:15

Blok soutěžních filmů 8

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Loď * GBLouise Stern, 2018, 23’ Lucia v limbu * BEValentina Maurel, 2019, 20’ Acid Rain * PLTomek Popakul, 2020, 26’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

sobota 16. října 14:15

14:15

Československá 16 III

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Jiří pes uprchlík * CZTomasz Wiński, 2019, 30’ Lístek * CZAliona Baranova, 2020, 6’ Televizní experiment * CZAnna Petruželová, 2019, 11’ Divoké bytosti * SKMarta Prokopova, Michal Blaško, 2019, 9’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek

15. října

pátek 15. října 22:45

22:45

Blok soutěžních filmů 4

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Krátký film o výchově * CLSebastián Nemo Arancibia, 2018, 19’ Intercontinental * CHLouis Hans-Moëvi, 2019, 20’ Skončím v base * CAAlexandre Dostie, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 22:30

22:30

Blok soutěžních filmů 10

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Tradice * KGZhanuzak Mamytov, 2019, 13’ Černá skříňka * TRCan Deniz Atici, 2020, 15’ Luz, příběh čarodějky * CAJulie Roy, 2019, 15’ Zlatá legenda * ESChema Garcia Ibarra, Ion de Sosa, 2019, 11’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 22:00

22:00

Blok soutěžních filmů 3

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Otec nevěsty * GBRhys Marc Jones, 2020, 18’ Zahrádkářská kolonie * LTVytautas Katkus, 2019, 15’ Dog Days * PLZuzanna Grajcewicz, 2019, 15’ Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020, 17’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 21:30

21:30

Blok soutěžních filmů 5

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ohňostroje * RUNikita Grushin, 2020, 18’ Zkouška * IRSonia K. Hadad, 2019, 15’ Ant * USAMischa Meyer, 2018, 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 21:15

21:15

Československá 16 II

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Útěk * SKPavol Hirjak, 2019, 14’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ 4 dny po Vánocích * SKPeter Hoferica, 2019, 12’ Dalšia * CZDominik György, 2020, 15’ R + J * SKMartina Buchelová, 2018, 6’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 20:45

20:45

Blok soutěžních filmů 4

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Krátký film o výchově * CLSebastián Nemo Arancibia, 2018, 19’ Intercontinental * CHLouis Hans-Moëvi, 2019, 20’ Skončím v base * CAAlexandre Dostie, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 20:00

20:00

Blok soutěžních filmů 9

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Budeš mi chybět, Gagarine * ITDomenico De Orsi, 2018, 20’ Záběr * EEOliver Remma, 2020, 12’ Hlubiny * CAAriane Louis-Seize, 2019, 22’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 19:30

19:30

Československá 16 I

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020 / 17’ Neptun * CZTereza Dodoková, 2019, 4’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019 / 19’ Sh_t happens * CZMichaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, 2019 / 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 18:15

18:15

Blok soutěžních filmů 10

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Tradice * KGZhanuzak Mamytov, 2019, 13’ Černá skříňka * TRCan Deniz Atici, 2020, 15’ Luz, příběh čarodějky * CAJulie Roy, 2019, 15’ Zlatá legenda * ESChema Garcia Ibarra, Ion de Sosa, 2019, 11’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 18:00

18:00

Krátké filmy nominované na Oscara - animované

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Burrow *USMadeline Sharafian, 2020, 6’ Genius Loci * FRAdrien Merigeau, 2019, 16’ If Anything Happens I Love You * USMichael Govier, Will McCormarck, 2020, 13’ Yes-People *ISGísli Darri Halldórsson, 2020, 9 S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 17:00

17:00

Československá 16 III

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Jiří pes uprchlík * CZTomasz Wiński, 2019, 30’ Lístek * CZAliona Baranova, 2020, 6’ Televizní experiment * CZAnna Petruželová, 2019, 11’ Divoké bytosti * SKMarta Prokopova, Michal Blaško, 2019, 9’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 16:15

16:15

Československá 16 I

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020 / 17’ Neptun * CZTereza Dodoková, 2019, 4’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019 / 19’ Sh_t happens * CZMichaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, 2019 / 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 15:15

15:15

Blok soutěžních filmů 8

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Loď * GBLouise Stern, 2018, 23’ Lucia v limbu * BEValentina Maurel, 2019, 20’ Acid Rain * PLTomek Popakul, 2020, 26’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

pátek 15. října 15:00

15:00

Blok soutěžních filmů 1

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Neptun * SKTereza Dodoková, 2019, 4’ Útěk * CNQiu Yang, 2019, 20’ Which is Witch? * FRMarie Losier, 2020, 6’ Předsvatební oslava * EGMorad Mostafa, 2020, 23’ Lursaguak. Scény ze života * ESIzibene Oñederra, 2019, 12’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek

14. října

čtvrtek 14. října 23:00

23:00

Blok soutěžních filmů 7

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ryba * NOIngrid Liavaag, 2019, 14’ Takové pěkné město * PLMarta Koch, 2019, 8’ V této zemi jsme chvíli duchové * MMChen-Wen Lo, 2019, 16’ Pokřivená * CAMathilde Delaunay, 2019, 27’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 22:15

22:15

Blok soutěžních filmů 3

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Otec nevěsty * GBRhys Marc Jones, 2020, 18’ Zahrádkářská kolonie * LTVytautas Katkus, 2019, 15’ Dog Days * PLZuzanna Grajcewicz, 2019, 15’ Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020, 17’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 22:00

22:00

Blok soutěžních filmů 1

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Neptun * SKTereza Dodoková, 2019, 4’ Útěk * CNQiu Yang, 2019, 20’ Which is Witch? * FRMarie Losier, 2020, 6’ Předsvatební oslava * EGMorad Mostafa, 2020, 23’ Lursaguak. Scény ze života * ESIzibene Oñederra, 2019, 12’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 21:45

21:45

Blok soutěžních filmů 6

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Jaky Chan * CLVictor Araneda Jure, Angela Decar, 2019, 8’ Kůže * USAGuy Nattiv, 2018, 20’ V každém ohni oheň * GREfthimis Kosemund Sanidis, 2019, 24’ Zvěř * RSBojana Babić, 2019, 16’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 20:45

20:45

Blok soutěžních filmů 8

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Loď * GBLouise Stern, 2018, 23’ Lucia v limbu * BEValentina Maurel, 2019, 20’ Acid Rain * PLTomek Popakul, 2020, 26’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 20:30

20:30

Československá 16 I

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020 / 17’ Neptun * CZTereza Dodoková, 2019, 4’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019 / 19’ Sh_t happens * CZMichaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, 2019 / 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 19:45

19:45

Blok soutěžních filmů 4

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Krátký film o výchově * CLSebastián Nemo Arancibia, 2018, 19’ Intercontinental * CHLouis Hans-Moëvi, 2019, 20’ Skončím v base * CAAlexandre Dostie, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 19:30

19:30

Blok soutěžních filmů 5

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ohňostroje * RUNikita Grushin, 2020, 18’ Zkouška * IRSonia K. Hadad, 2019, 15’ Ant * USAMischa Meyer, 2018, 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 19:15

19:15

Tanec a krajina

Brněnská premiéra českého filmu Fibonacci a další tři světové taneční filmy, které spojuje téma pohybu zasazeného do širých exteriérů. Všechny snímky získaly v tomto roce ocenění na festivalech tanečních filmů v Evropě či Americe. Více informací na webu BRNO16

čtvrtek 14. října 18:15

18:15

Československá 16 III

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Jiří pes uprchlík * CZTomasz Wiński, 2019, 30’ Lístek * CZAliona Baranova, 2020, 6’ Televizní experiment * CZAnna Petruželová, 2019, 11’ Divoké bytosti * SKMarta Prokopova, Michal Blaško, 2019, 9’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 17:00

17:00

Československá 16 II

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Útěk * SKPavol Hirjak, 2019, 14’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ 4 dny po Vánocích * SKPeter Hoferica, 2019, 12’ Dalšia * CZDominik György, 2020, 15’ R + J * SKMartina Buchelová, 2018, 6’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 16:30

16:30

Blok soutěžních filmů 5

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ohňostroje * RUNikita Grushin, 2020, 18’ Zkouška * IRSonia K. Hadad, 2019, 15’ Ant * USAMischa Meyer, 2018, 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 15:45

15:45

Blok soutěžních filmů 2

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Dobrou noc * GHAnthony Nti, 2019, 21’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019, 19’ Maradonovy nohy * PSFiras Khoury, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

čtvrtek 14. října 14:30

14:30

Československá 16 II

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Útěk * SKPavol Hirjak, 2019, 14’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ 4 dny po Vánocích * SKPeter Hoferica, 2019, 12’ Dalšia * CZDominik György, 2020, 15’ R + J * SKMartina Buchelová, 2018, 6’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa

13. října

středa 13. října 22:45

22:45

Blok soutěžních filmů 4

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Krátký film o výchově * CLSebastián Nemo Arancibia, 2018, 19’ Intercontinental * CHLouis Hans-Moëvi, 2019, 20’ Skončím v base * CAAlexandre Dostie, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 22:15

22:15

Blok soutěžních filmů 9

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Budeš mi chybět, Gagarine * ITDomenico De Orsi, 2018, 20’ Záběr * EEOliver Remma, 2020, 12’ Hlubiny * CAAriane Louis-Seize, 2019, 22’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 22:00

22:00

Blok soutěžních filmů 6

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Jaky Chan * CLVictor Araneda Jure, Angela Decar, 2019, 8’ Kůže * USAGuy Nattiv, 2018, 20’ V každém ohni oheň * GREfthimis Kosemund Sanidis, 2019, 24’ Zvěř * RSBojana Babić, 2019, 16’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 21:30

21:30

Blok soutěžních filmů 3

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Otec nevěsty * GBRhys Marc Jones, 2020, 18’ Zahrádkářská kolonie * LTVytautas Katkus, 2019, 15’ Dog Days * PLZuzanna Grajcewicz, 2019, 15’ Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020, 17’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 21:00

21:00

Československá 16 III

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Jiří pes uprchlík * CZTomasz Wiński, 2019, 30’ Lístek * CZAliona Baranova, 2020, 6’ Televizní experiment * CZAnna Petruželová, 2019, 11’ Divoké bytosti * SKMarta Prokopova, Michal Blaško, 2019, 9’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 20:45

20:45

Blok soutěžních filmů 10

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Tradice * KGZhanuzak Mamytov, 2019, 13’ Černá skříňka * TRCan Deniz Atici, 2020, 15’ Luz, příběh čarodějky * CAJulie Roy, 2019, 15’ Zlatá legenda * ESChema Garcia Ibarra, Ion de Sosa, 2019, 11’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 20:00

20:00

Blok soutěžních filmů 2 + Zahájení

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Dobrou noc * GHAnthony Nti, 2019, 21’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019, 19’ Maradonovy nohy * PSFiras Khoury, 2019, 23’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 19:45

19:45

Blok soutěžních filmů 5

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ohňostroje * RUNikita Grushin, 2020, 18’ Zkouška * IRSonia K. Hadad, 2019, 15’ Ant * USAMischa Meyer, 2018, 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 19:30

19:30

Československá 16 I

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Pozdrav z Nigérie * SKPeter Hoferica, 2020 / 17’ Neptun * CZTereza Dodoková, 2019, 4’ Ke hvězdám * SKŠtefánia Lovasová, 2019 / 19’ Sh_t happens * CZMichaela Mihalyiová, Dávid Štumpf, 2019 / 13’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 18:15

18:15

Blok soutěžních filmů 9

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Budeš mi chybět, Gagarine * ITDomenico De Orsi, 2018, 20’ Záběr * EEOliver Remma, 2020, 12’ Hlubiny * CAAriane Louis-Seize, 2019, 22’ M E Z E R Y * CZNora Štrbová, 2020, 8’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 17:30

17:30

Krátké filmy nominované na Oscara - hrané

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - Československá soutěž Feeling Through *USDoug Roland, 2019, 19’ The Letter Room * USElvira Lind, 2020, 33’ The Present * PalestinaFarah Nabulsi, 2020, 25’ Two Distant Strangers * USTravon Free, Martin Desmond Roe, 2020, 29’ White Eye * IzraelTomer Shushan, 2019, 20’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 16:15

16:15

Blok soutěžních filmů 1

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Neptun * SKTereza Dodoková, 2019, 4’ Útěk * CNQiu Yang, 2019, 20’ Which is Witch? * FRMarie Losier, 2020, 6’ Předsvatební oslava * EGMorad Mostafa, 2020, 23’ Lursaguak. Scény ze života * ESIzibene Oñederra, 2019, 12’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

středa 13. října 15:45

15:45

Blok soutěžních filmů 7

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 - mezinárodní soutěž Ryba * NOIngrid Liavaag, 2019, 14’ Takové pěkné město * PLMarta Koch, 2019, 8’ V této zemi jsme chvíli duchové * MMChen-Wen Lo, 2019, 16’ Pokřivená * CAMathilde Delaunay, 2019, 27’ S akreditací na festival BRNO16 vstup zdarma, jednotlivé bloky za 50 Kč.

úterý

12. října

úterý 12. října 20:30

20:30

BRNO 16 Warm-up: Comedy show in English

Velvet Comedy je zpět a naladí vás na festivalovou vlnu! V předvečer BRNO16 si nenechte ujít vystoupení Liz Donehue, Jima Williamse a Joanny Sio. Večerem vás provede Julia Ruth Worland. Hodinové komediální vystoupení proběhne ve Velkém sále Kina Art. Držitelé festivalové akreditace mají vstup zdarma. Při nákupu vstupenky vyberte možnost "s akreditací na BRNO16 zdarma". Stand-up proběhne v angličtině.