Badass Barbie

9. března oslaví panenka Barbie 60 let! Den předtím oslaví ženy po celém světě den, který jim byl věnován, aby mohly dostávat v práci karafiáty. A jak to jde dohromady? Ztuha, Barbie se stala spíše symbolem ženské pasivity a povrchních očekávání, i když jí dovolili jezdit na koni a dokonce se starat i o šimpanze. Ale Barbie chce víc než kempování s Kenem, víc než karafiáty. Přehlídka vám ukáže čtyři filmy, čtyři ženy, kde půjde často o život, kde často poteče krev červenější než karafiáty a kde si ženy poradí bez svého Kena.

sobota

9. března 2019

sobota 9. března 2019 20:30

20:30

Čarodějnice

Čarodějnice je natočena na základě dobových zpráv a dokumentů, ale nejde o žádnou suchopárnou rekonstrukci. Kombinuje historickou věrnost s psychologickou prokresleností dramatu a moderními hororovými konvencemi. V příběhu novoanglické rodinky, která ve své chaloupce na samotě u lesa stojí proti nepochopitelnému zlu, se puritánská fanatičnost a lidová pověrčivost střetávají a vykreslují obraz toho, čemu lidé 60 let před Salemem skutečně věřili. Pokud ještě váháte, tak vězte, že film současně vyhrál cenu za režii na Sundance a je schválen satanskou církví.

sobota 9. března 2019 18:00

18:00

Až na Severní pól

1892, Rusko. Patnáctiletá Saša se trápí, protože se její milovaný dědeček polárník Oloukin nevrátil ze své poslední expedice na Severní pól. Saša – přestože její rodiče už jí plánují svatbu – se rozhodne dědečka nalézt a vypraví se sama na nebezpečnou výpravu. Kouzelný francouzský snímek je natočen tradiční 2D animací a doprovázený podmanivou hudbou.

Tout en haut du monde

·

2016

·

81 min

Režie

pátek

8. března 2019

pátek 8. března 2019 18:00

18:00

Sama nocí tmou

Film může připomínat režiséra Jima Jarmusche v jeho začátcích – klade důraz na černobílou kompozici, silnou hudební stránku a humor vyplývá z neotřelého použití žánrových konvencí. Dívka kráčí v hijabu „sama nocí tmou“ a tváří se jako smrtelník, zatímco mladý hipster styluzující se do Jamese Deana jde na party převlečen za Draculu. Jednoduchý příběh by byl obyčejnou upírskou romancí, kdyby si nepohrával právě se stylovou stránkou, kterou si s hororovými filmy obyčejně nespojujeme.
persky · české titulky

A Girl Walks Home Alone at Night

·

2014

·

99 min