Audiovize 2016

Přehlídka hraniční audiovizuální tvorby Audiovize 2016 se letos odpoutá od jednoduché opozice zvuku a obrazu a prozkoumá motiv „hranice“ v obecnějším smyslu. Jak naznačuje podtitul druhého ročníku „před oponou / za oponou“, vybrané filmy nabídnou neotřelý pohled na jeviště i do zákulisí. Nejen v tom klasickém divadelním, ale také v širším přeneseném smyslu. Úvahy nad tím, jak naše životní role ovlivňuje bezprostřední okolí, budou vycházet z prostředí fotbalového stadionu, obrovské nákladní lodi nebo královských komnat.

úterý

27. září 2016

úterý 27. září 2016 18:00

18:00

Francouzská princezna

Svěží přepracování Shakespearovy hry Marná lásky snaha zábavným stylem komplikuje hranici mezi fikcí a realitou. Milostné trampoty Victora, mladého divadelního režiséra, se prolínají s profesními touhami hereček, které by rády získaly hlavní roli francouzské princezny v jeho nové hře. Nápaditě vyprávěný snímek je důkazem, že modernismus z umělecké kinematografie zdaleka nevymizel.
české titulky

La princesa de Francia

·

2014

·

70 min

pondělí

26. září 2016

pondělí 26. září 2016 20:30

20:30

Kupředu smrtelně pomalu

Nákladní loď se při nekonečných plavbách napříč oceánem stává živoucím organismem, zvolna požírajícím svou tvrdě pracující posádku. Audiovizuálně uhrančivý režijní debut Maura Herceho obnažuje neúprosně tichou mašinerii globálního kapitalismu a současně vykresluje útroby lodi Fair Lady jako imaginární, téměř postapokalyptický svět.
české titulky

Dead Slow Ahead

·

2015

·

74 min

Režie

pondělí 26. září 2016 18:00

18:00

Fotbal jako nikdy předtím

Unikátní portrét výjimečného krajního záložníka George Besta nespustí oči ze severoirského fotbalisty během jednoho zdánlivě obyčejného zápasu za Manchester United. Best proslul nejen jako geniální hráč, ale také jako hýřivá celebrita, která měla potíže s alkoholem. Snímek je však střízlivou, citlivě natočenou ódou na černou práci na hřišti, kterou objektivy bulvárních novinářů ani televizní kamery nikdy nemohly tak věrně zachytit.
české titulky

Fußball wie noch nie

·

1971

·

105 min

neděle

25. září 2016

neděle 25. září 2016 20:30

20:30

Smrt Ludvíka XIV.

Katalánský bouřlivák Albert Serra obsadil francouzskou hvězdu Jeana-Pierra Léauda do své vrcholné rekonstrukce historické legendy, pozvolného skonu slavného Krále Slunce. Audience ve versailleském paláci nikdy nebyla tak krásná a dekadentní zároveň. Komorní cinefilní lahůdka rovnou měrou připomíná jak autentický dokument, tak sérii barokních obrazů.