3x STEVE McQUEEN

Pocta herecké ikoně 60. a 70. let

Steve McQueen rozhodně nebyl jako Marlon Brando nebo James Dean. Nehrál podle Metody formulované Leem Strasbergerem a příznivce si nezískával ani vzhledem hezounka jako třeba Paul Newman. Postavy McQueena byli dělníci, anti-hrdinové, mlčenliví muži tak trochu na okraji společnosti. Přesto (nebo právě proto) si dokázal získat obrovskou popularitu a v 70. letech byl dokonce nejlépe placeným hercem Hollywoodu.

Tohoto nezapomenutelného herce si oživíme ve třech slavných filmech, a to v Bullittově případu, Le Mans a v Útěku. Doprovodný program bude zahrnovat dobové automobily, prodej triček a plakátů charakterizujících dobu Steva McQueena a malé překvapení pro každého návštěvníka v podobě míchaného drinku.

Akce se koná v rámci nového projektu 3x...

sobota

23. ledna 2016

sobota 23. ledna 2016 21:15

21:15

Útěk

Jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů Sama Peckinpaha přebývá v rámci jeho filmografie, navzdory hvězdnému hereckému obsazení (už tehdy žijící legenda Steve McQueen a talentovaná Ali MacGrawová), spíše ve stínu Divoké bandy a Strašáků. Vedou se spory, zda právem, či ne, faktem však zůstává, že režisér zde představil jednu z nejbrilantnějších filmových expozic v rámci krimi žánru. Dříve než začneme sledovat dramatický útěk na podmínku propuštěného bankovního lupiče Doca McCoye a jeho milenky Carol nejen před policií, ale i před podvedeným... více...

sobota 23. ledna 2016 19:15

19:15

Le Mans

Francouzský závodní okruh Le Mans v hlavní roli (vedle Stevea McQueena) ve spektáklu plného rychlých aut, burácejících motorů a vůně benzínu. Ryzí radost z rychlosti a nebezpečí. Co je víc než závody formulí? Těžko se tomu něco vyrovná, těžko to něco trumfne.

sobota 23. ledna 2016 17:00

17:00

Bullittův případ

Steve McQuen tentokrát hraje policistu Franka Bullita v kriminálce starého dobrého šedesátkového ražení, která nikam nespěchá, ale v poklidu šlape. A pokud někomu chybí auta, může se těšit na proslulou automobilovou honičku.