Moje kino LIVE

Začátky projekcí 20:30 (pozor na výjimky)

Lístky na daný den je možné kupovat do 20 min před začátkem projekce.

Doporučená minimální rychlost přípojení je 5 Mbps

V případě problémů se vstupenkami volejte 775 868 826

1. kupte si vstupenku online

2. na mail, který jste uvedli pří nákupu, obdržíte link na projekci

3. od 20.00 máte přístup k chatu před projekcí 

4. během projekce si můžete zvýšit, či snížit rozlišení dle možností vašeho přípojení

5. chat vám bude k dispozici po celou dobu projekce, můžete ho kdykoliv skrýt

►► JSTE NÁROČNÍ? NEBO DOKONCE SUPERNÁROČNÍ? ◄◄

A chcete podpořit Kino Art? Bezva, my se vám za vaši podporu odměníme! A to přímo naším náročným merchem, na výběr máme rovnou dvě možnosti!

► NÁROČNÁ varianta – 500 Kč, jako odměnu dostanete batůžek

► SUPERNÁROČNÁ varianta – 1 000 Kč, jako odměnu dostanete batůžek a plecháček

A jak na to? Při nákupu vstupenky si vyberte jednu z náročných možností (button VYBERTE SLEVU), po zaplacení se vám ozveme na uvedený e-mail a doladíme detaily. Děkujeme!

Moje kino LIVE

Vítáme vás v našem kině u vás doma. Protože vás chceme potkávat a dělat dál společně to, co nás baví, vymysleli jsme pro všechny kinofily Moje kino LIVE.

Jak to funguje? Vyberte si, kolik za vstupenku na daný film můžete utratit. Kupte si ji, jako byste si kupovali lístek do kina. Předprodej končí v 19.29, odkaz na stream vám zašleme nejpozději 30 minut před začátkem vysílání. Díky tomu si můžete naplno užít chat před filmem.

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Film začíná přesně. Během projekce si můžete povídat prostřednictvím chatu. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

středa

20. května

středa 20. května 20:30

20:30

Všude dobře, doma nevím

Psychoterapeutka Selma (Golshifteh Farahani) se vrací z Paříže do rodného Tunisu, aby si splnila sen a otevřela svou vlastní ordinaci. Mladá emancipovaná žena v novém prostředí naráží na řadu překážek – od neustálých dotazů, proč je stále svobodná, přes velmi svérázná očekávání klientů, až po bizarní předpisy komplikující schválení její terapeutické licence. Selma je ale odhodlaná uspět a staví se k problémům čelem. Milá komedie o boření předsudků, nových přátelstvích a návratu ke kořenům okouzlila publikum na festivalu v Benátkách a v Torontu. (Aerofilms)
francouzsky a arabsky · české titulky

Un Divan à Tunis

·

2019

·

88 min

Režie

úterý

19. května

úterý 19. května 20:30

20:30

Diáky: Od oltáře do Santiaga

Je 3327 km dlouhá, pěší, svatební cesta dostatečná zkouška novomanželského slibu? Zatímco dobrodružná Jana ráda vystoupí ze své komfortní zóny, aby poznala svět, Lukáš preferuje pohodlí gauče a své „jistoty“. I přesto se jí ale občas podaří ve svém manželovi probudit nadšení a někam ho vytáhnout. Svými přesvědčovacími schopnostmi ho dokonce přiměla dát výpověď a poznat, jaké je začínat od nuly v zemi, kde se ze začátku ani nedomluvil. V Irsku objevili kouzlo pěší turistiky a naučili se, jak vyžít... více...

Diáky: Od oltáře do Santiaga

90 min

pondělí

18. května

pondělí 18. května 20:30

20:30

Malá lež

Něžná komedie podle skutečné lži vypráví příběh Newyorčanky Billi a její svérázné čínské babičky Nai Nai. Rodina se rozhodne zatajit babičce pravdu o jejím zdravotním stavu. Jak to ale udělat, aby Nai Nai nebylo podezřelé, že jí z ničeho nic chtějí v Číně navštívit příbuzní z celého světa? Vystrojí se svatba! Co na tom, že mladý synovec svoji „snoubenku“ sotva zná. Hosté se brzy sjíždějí. Billi svoji usměvavou babičku miluje, americké tradice jsou jí však již bližší než ty čínské... více...
anglicky a čínsky · české titulky

The Farewell

·

2019

·

100 min

Režie

neděle

17. května

neděle 17. května 20:30

20:30

Foxtrot

Foxtrot není jen tanec, ale také bizarní místo uprostřed pouště, kde brání vlast Jonathan Feldman a další tři vojáci. Nemají s tím moc práce. K jejich závoře zabloudí leda tak velbloud. Film (nejen) názvem, ale také osamělým motivem „tančícího vojáka“ a vyzněním odkazuje k jinému protiválečnému snímku – Valčíku s Bašírem, který před devíti lety prolamoval mlčení o pocitech vojáků z šestidenní války.

sobota

16. května

sobota 16. května 20:30

20:30

Monetovy lekníny ‒ magie vody a světla

Fascinující putování po mistrovských dílech Clauda Moneta přináší snímek Monetovy lekníny – magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo a autor bestselleru „Mad Enchantment: Claude Monet and the Painting of the Water Lilies“.
anglicky · české titulky

Le ninfee di Monet ‒ Un incantesimo di acqua e luce

·

2018

·

90 min

pátek

15. května

pátek 15. května 20:30

20:30

Portrét dívky v plamenech

Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. (Artcam Films)
francouzsky a italsky · české titulky

Portrait de la jeune fille en feu

·

2019

·

121 min

čtvrtek

14. května

čtvrtek 14. května 20:30

20:30

Krátké hrané filmy nominované na Oscara

I letos budou mít diváci díky iShorts jedinečnou možnost podívat se na všechny krátké filmy, které byly nominovány na zlatou sošku Oskara, včetně těch, které ocenění získaly za nejlepší krátký hraný film. Noc. Auto. Alie má potíže. Aby se z nich dostala, musí zvládnout nejdůležitější hovor svého života. (iShorts) Životem zkoušený pastevec Mohamed žije se svou ženou a dvěma syny na tuniském venkově. Když se jeho nejstarší syn Malik vrátí domů z cest a přivede si s sebou záhadnou... více...
francouzsky · české titulky

Une soeur

·

2018

·

17 min

středa

13. května

středa 13. května 20:30

20:30

Nabarvené ptáče

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče svého syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši,... více...

úterý

12. května

úterý 12. května 20:30

20:30

Dunaj vědomí

Členové brněnské alternativní rockové legendy Dunaj se po letech setkávají a jsou odhodláni zapomenout na křivdy a neshody z minulosti s cílem společně odehrát koncert v rumunském Banátu pro stále silnou fanouškovskou základnu. Na cestu se vydávají lodí po proudu řeky Dunaj, jejíž vlny a přilehlá tajemná příroda přinášejí mezi členy kapely vzpomínky na minulost a reflexi své kariéry, jíž pomáhá i setkání s bývalou členkou Ivou Bittovou. Poeticky laděný snímek odhaluje zákulisí kapely a za doprovodu podmanivých tónů písní Dunaje vykresluje komplexní portrét legendárního hudebního uskupení.(MFDF Ji.hlava)
česky · české titulky

Dunaj vědomí

·

2019

·

83 min

Režie

pondělí

11. května

pondělí 11. května 20:30

20:30

Červená želva

Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace.
české titulky

La tortue rouge

·

2016

·

80 min

sobota

9. května

sobota 9. května 20:30

20:30

Zelená kniha

Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk" Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley (držitel Oscara Mahershala Ali) si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu (Linda Cardellini) a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad.... více...

pátek

8. května

pátek 8. května 20:30

20:30

Prado – sbírka plná divů

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument o slavném španělském Museo del Prado má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Putování španělskou metropolí odhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Dějiny vyprávěné uměním, přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Velázquez nebo Rubens, Tizian či Bosch, přesně to je nový dokument Prado – sbírka plná divů.
české titulky

Il Museo del Prado - La corte delle meraviglie

·

2019

·

90 min

Hrají

čtvrtek

7. května

čtvrtek 7. května 20:30

20:30

Vlastníci

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svoji maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby, jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje... více...

úterý

5. května

úterý 5. května 20:30

20:30

Kanáři

Inspektor Cristi rozehrává nebezpečnou dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz a místy také o holý život. Podvratný detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiua vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes. (Aerofilms)

pondělí

4. května

pondělí 4. května 20:30

20:30

Psi nenosí kalhoty

Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí, jehož hraje helsinský rodák Pekka Strang, se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Tato temná událost, která se navíc odehraje před zraky jejich malé dcerky, Juhu neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Juha začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa? (Bionaut)
finsky · české titulky

Koirat eivät käytä housuja

·

2019

·

105 min

neděle

3. května

neděle 3. května 20:30

20:30

Moonlight

Chiron je Afroameričan a zároveň gay, každopádně snímek není jen lapačkou na Zlaté glóby a Oscary, ale citlivou studií dospívání v průběhu šestnácti let. Filmy o tom, jaké to je být Afroameričanem, často sklouzávají jen k popisování stereotypů. Moonlight se z nich vymaňuje a prozkoumává identitu mladého muže, který rozhodně není definován jen rasou či příslušností k určité komunitě.

sobota

2. května

sobota 2. května 20:30

20:30

Pátrání po Sugar Manovi

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do... více...
anglicky · české titulky

Searching for Sugar Man

·

2012

·

86 min

sobota 2. května 17:00

17:00

Karel Svoboda: Šťastná léta

Filmový dokument o českém hudebním géniovi ‒ Karlu Svobodovi natočil jeho syn Petr Klein Svoboda. Dokument sleduje život slavného skladatele očima jeho syna. Známého autora oblíbených písní poznáme blíže než kdy předtím. Uvidíme oficiální archivy, ale i ty, které zůstávaly dodnes veřejnosti skryté. Součástí dokumentu jsou i unikátní záběry z domácího videa, kde uvidíme, že pracovní život a ten soukromý byly pro skladatele zcela prolnuté. Mezi pozvanými hosty uvidíme Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Theodora Pištěka a další hvězdy české i světové kultury. (Bohemia MP)

pátek

1. května

pátek 1. května 20:30

20:30

Tenkrát podruhé

Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury Time Travelers. Ta s pomocí filmových kulis a herců dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání. Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. či povečeřet s Hitlerem, Victor touží vrátit se do nespoutaných sedmdesátých let a ještě jednou prožít první rande se svou ženou –... více...
francouzsky · české titulky

La Belle Époque

·

2019

·

115 min

Režie

čtvrtek

30. dubna

čtvrtek 30. dubna 20:30

20:30

Na pionýru s Markem Slobodníkem

Vyrazte si s námi na online výlet na pionýru! Čeká vás napínavé povídání i dosud nezveřejněné ukázky. To vše s Markem Slobodníkem naživo a přímo ve vašem obýváku. Na úvod si promítneme krátký film Velká cesta malých strojů z první velké expedice na pionýru od Tater až k Aralskému jezeru. Potom Marek povypráví o těch největších pikantnostech z této strastiplné cesty. V druhé části večera se podíváme na bonusové i ty nejlepší scény z nového filmu Afrikou na pionýru. Uvidíte... více...

Na pionýru s Markem Slobodníkem

středa

29. dubna

středa 29. dubna 20:20

20:20

PechaKucha Night Prague Vol.68

I PechaKucha Night Prague se přidává do projektu Moje kino LIVE. Tentokrát přijde za vámi až domů celkem 10 tvůrců, kteří promluví o svých aktuálních projektech. Zastoupeny budou obory architektura (2x), grafický design, móda, teorie, malba (2x!), fotografie (2x) a produktový design. Jako vždy ve formátu 20 obrázků x 20 vteřin, navíc obohaceno o chat, na kterém budou připraveni odpovídat na vaše dotazy nejen autoři samotní, ale i členové dramaturgické rady pražské PechaKucha ‒ Petr Babák, Adam Gebrian, Jana Kostelecká, Tomáš Luňák, Klára Peloušková, Barbora Špičáková, Cyril Říha, Jan H. Vitvar a Alan Záruba.

PechaKucha Night Prague Vol.68

úterý

28. dubna

úterý 28. dubna 20:30

20:30

Dokud se tančí

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru tradičních tanců, kde mladé dívky a chlapci pohybem vyjadřují duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Pro jakékoliv odlišnosti zde není místo. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Merabův svět se otřese v základech… Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující... více...
· české titulky

And Then We Danced

·

2019

·

113 min

Režie

pondělí

27. dubna

pondělí 27. dubna 20:30

20:30

První zrádce

Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže. Brzy se ale začne schylovat k tvrdé pomstě. Strhující a realitě velmi věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie, představil legendární režisér Marco Bellocchio v hlavní soutěži festivalu v Cannes. (Aerofilms)

neděle

26. dubna

neděle 26. dubna 20:30

20:30

Moje kino LIVE Naslepo

Máte rádi překvapení a věříte dramaturgům Moje kino LIVE? Když přijmete naši hru a zkusíte přijít „naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, jaký film vám pustíme. Zato budete mít jistotu, že koupí vstupenky na Naslepo podpoříte své oblíbené Kino Art. Projekce není English friendly.

sobota

25. dubna

sobota 25. dubna 20:30

20:30

Planeta Česko

Nikoliv Captain America, Iron Man, Hulk, Spider-Man či Black Panther, ale tetřevi, ledňáčci, lososi, syslové, užovky, mufloni, bobři a žabáci jsou hrdinové tohoto filmu, který drží prvenství: nikoliv v počtu ústředních postav, nýbrž v tom, že je prvním celovečerním kino-dokumentem o české přírodě. Bude tetřevovo tokání za úsvitu k něčemu? Proč si děti hrají se vzácnými sysly? Z jakého důvodu lososi putují stejně jako hobiti tam a zpátky? Kdo vyhraje v souboji užovky vs. rybí kořist? Režisér, spoluscenárista a... více...

Planeta Česko

·

2017

·

81 min

pátek

24. dubna

pátek 24. dubna 20:30

20:30

The Florida Project

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších... více...
anglicky · české titulky

The Florida Project

·

2017

·

115 min

Režie

čtvrtek

23. dubna

čtvrtek 23. dubna 20:30

20:30

King Skate

Tohle není Kalifornie. Tohle je King State! Zatímco první zmíněný německý dokument debutujícího režiséra Martina Persiela se zaměřuje na skateboardingovou subkulturu v NDR, která svým ježděním na prkně revoltova proti tehdejšímu režimu, druhá výše uvedená nonfikce Šimona Šafránka se zabývá stejnou problematikou v tuzemském historicko-společenském kontextu. Prostřednictvím archivních záběrů zprostředkovávajících život skateboardingové komunity v ČSSR za dob normalizace a výpovědí pamětníků, „kultovních postav skateboardingové scény“, Šimon Šafránek ukazuje, že jízda na prkně představovala během komunismu jednu z mála svobod –... více...
česky · české titulky

King Skate

·

2018

·

80 min

středa

22. dubna

středa 22. dubna 20:30

20:30

Klimt & Schiele – Erós a Psyché

Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem „zlaté éry“ Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví dokument Klimt & Schiele – Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole – galeriemi Albertina, Belvedere, prostory Uměleckohistorického muzea, Muzea Leopoldových nebo Muzea Sigmunda Freuda.
italsky · české titulky

Klimt & Schiele – Eros and Psyche

·

2018

·

90 min

Režie

úterý

21. dubna

úterý 21. dubna 20:30

20:30

Mládí

Nejnovější snímek Paola Sorrentina (Velká nádhera) opět pracuje s příběhem stárnoucích postav ohlížejích se za životem a minulostí, na základě které je možné pochopit i přítomnost. Už tradičně můžete očekávat velmi vizuálně podmanivou jízdu.

pondělí

20. dubna

pondělí 20. dubna 20:30

20:30

Všichni to vědí

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes. (Aerofilms)

neděle

19. dubna

neděle 19. dubna 20:30

20:30

Bílý bílý den

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. V odlehlém islandském městečku se bývalý policista vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy. Smíření komplikuje zpráva, že jeho milovaná vedla ještě jiný, tajný život.... více...

sobota

18. dubna

sobota 18. dubna 20:30

20:30

Tísňové volání

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. V Telefonní budce se Colin Farrell stal rukojmím poté, co zvedl sluchátko, na jehož druhém konci byl muž s pistolí namířenou na něj. Chris... více...

pátek

17. dubna

pátek 17. dubna 20:00

20:00

Zrcadlení tmy a povídání s J. Duškem

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20 min před začátkem projekce koupit vstupenku. My Vám před začátkem pošleme e-mail s odkazem na film. Po filmu proběhne diskuse s Jaroslavem Duškem. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s... více...

Zrcadlení tmy

·

2020

·

89 min

středa

15. dubna

středa 15. dubna 20:30

20:30

Píseň moře

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Pohádkový animovaný snímek je založen na keltské mytologii. Hlavními hrdiny jsou dvě děti žijící v majáku. Saoirse jednoho dne objeví flétnu po mamince a... více...
anglicky a · české titulky

Song of the Sea

·

2014

·

93 min

Režie

úterý

14. dubna

úterý 14. dubna 20:30

20:30

Dan Přibáň: Deset let v trabantu

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20 min před začátkem projekce vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Pozvěte Dana Přibáně k sobě do obýváku! Pustí vám ty nejlepší, nejzásadnější a nejšílenější scény ze všech pěti filmů velkolepé trabantí série. O... více...

Dan Přibáň: Deset let v trabantu

·

2020

·

90 min

pondělí

13. dubna

pondělí 13. dubna 20:30

20:30

Ida

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Období šedesátých let se v mnoha zemích bývalého Východního bloku stalo v posledních dvou dekádách vděčným filmovým námětem. Především v české produkci jsme si... více...

neděle

12. dubna

neděle 12. dubna 20:30

20:30

Diego Maradona

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů... více...
španělsky · české titulky

Diego Maradona

·

2019

·

130 min

Režie

sobota

11. dubna

sobota 11. dubna 20:30

20:30

Climax

ONLINE AFTEPARTY PO FILMU Not Tonight je alter ego DJ Rudeboye (Shadowbox, Radio 1), za mixem se pohybuje už více jak 15 let. Jeho selekce se většinou točí kolem housu a klidnějších poloh techna, sporadicky ho můžete slyšet v menších pražských klubech, nejčastěji pak v jeho domovském Cross Clubu.Not Tonight je alter ego DJ Rudeboye (Shadowbox, Radio 1), za mixem se pohybuje už více jak 15 let. Jeho selekce se většinou točí kolem housu a klidnějších poloh techna, sporadicky ho... více...

pátek

10. dubna

pátek 10. dubna 20:30

20:30

Slunovrat

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od... více...

čtvrtek

9. dubna

čtvrtek 9. dubna 20:30

20:30

Parazit

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se... více...
korejsky · české titulky

Gisaengchung

·

2019

·

132 min

Režie

středa

8. dubna

středa 8. dubna 20:30

20:30

Ermitáž – síla umění

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Oscarový herec Toni Servillo (Velká nádhera) provází velkolepým dokumentárním filmem Ermitáž – síla umění a vypráví tak velký příběh, který se postupně za 250... více...
italsky · české titulky

Ermitage. Il potere dell'arte

·

2019

·

90 min

Režie

Hrají

úterý

7. dubna

úterý 7. dubna 20:30

20:30

Dokud nás svatba nerozdělí

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 20.10 daný den koupit vstupenku. My Vám před 20.00 (případně později, pokud zakoupíte až poté) pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Dobrých komedií je v kinech málo. Proto nás těší, že tvůrci filmů Nedotknutelní a Samba přišli s dalším snímkem, který nás tentokrát zavádí do... více...

pondělí

6. dubna

pondělí 6. dubna 20:30

20:30

Teheránská tabu

Kino Art hraje dál...u vás doma. Stačí si do 19.29 daný den koupit vstupenku. My Vám po 19.30 pošleme e-mail s odkazem na film. Od 20.00 je otevřený chat a ve 20.30 začíná projekce. Před filmem se můžete těšit i na úvod. Více informací o projektu na Moje kino LIVE. Sto lidí, sto chutí, zní jedna floskule. Sto lidí se shodlo, že distribuční společnost Aerofilms má do českých kin uvést právě mládeži nepřístupné animované drama Teheránská tabu, ve kterém nechybí... více...
persky · české titulky

Teheran Tabu

·

2017

·

90 min

Režie

sobota

4. dubna

sobota 4. dubna 20:30

20:30

Druhá strana naděje

Trochu finské pošmournosti a jemného sarkastického humoru přináší do rozpáleného českého léta Druhá strana naděje, nejnovější film Akiho Kaurismäkiho. Ve druhém díle volné trilogie vypráví o dalších hrdinech z okraje společnosti – stárnoucí podomní obchodník Wikström udělá ostrou kariérní odbočku, pořídí si nepříliš prosperující restauraci, a tato okolnost mu přihraje svérázné přátelství s uprchlíkem Khaledem.
finsky · české titulky

Toivon tuolla puolen

·

2017

·

98 min

pátek

3. dubna

pátek 3. dubna 20:30

20:30

Diáky: Slávek Král, dobrovolníkem kolem světa

Žít a pracovat jako dobrovolník? Jak na to? Slávek Král s tím má mnoho zkušeností, navíc z různých zemí. První Diáky online nám odhalí, jak být včelařem v Austrálii, sládkem na Novém Zélandu, učitelem angličtiny v Jižní Koreji, Keni nebo Tanzanii, jak chovat koně v Malawi, co obnáší práce youtubera v Kyrgyzstánu nebo práce na eco-lodgi v Mosambiku. Nadupaný stand-up Slávka Krále už v pátek na Moje kino LIVE. A nakoukneme taky do Japonska, na Havaj, na Island, do Kolumbie,... více...

čtvrtek

2. dubna

čtvrtek 2. dubna 20:30

20:30

Portrét dívky v plamenech

Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody. (Artcam Films)
francouzsky a italsky · české titulky

Portrait de la jeune fille en feu

·

2019

·

121 min

úterý

31. března

úterý 31. března 20:30

20:30

Vlastníci

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svoji maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby, jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje... více...

pondělí

30. března

pondělí 30. března 20:30

20:30

Studená válka

Proslulý polský filmař Paweł Pawlikowski nejdříve režíroval filmy, které byly zasazeny do soudobé společnosti a řešily s danou érou spjaté a přitom nadčasové problémy (Poslední útočiště – migrace, Moje léto lásky – lesbický vztah). V posledních dvou ceněných snímcích se však obrátil do minulosti (v Idě do 60. let, ve Studené válce až k budování stalinského Polska), a hlavně vyměnil svého stálého kameramana Ryszarda Lenczewského za Łukasze Żala, který dává přednost černobílé před barvou a akademickému formátu před širokoúhlým. Odklon... více...